Спеціальні потреби

У "Шелл" кажуть, що сланцевий газ дасть Україні енергетичну незалежність від Росії


Сланцевий газ дасть Україні енергетичну назалежність
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:49 0:00

Сланцевий газ дасть Україні енергетичну назалежність

Американська корпорація «Шеврон» може ще до кінця цього року почати розробку Олеського родовища сланцевого газу на заході України. Український уряд обіцяє підписати угоду з американською стороною протягом кількох місяців. Головну перепону на шляху підписання було знято після того, як обласні ради Львівської та Івано-Франківської областей погодились на умови розподілу продукції і дали дозвіл на розробку Олеської площі.

Україна має потенціал подвоїти або навіть потроїти об’єми видобутку газу протягом наступних десяти років і стати енергетично незалежною від Росії. Так вважають експерти англо-голландської корпорації «Роял Дач Шелл» після аналізу можливих покладів сланцевого газу в Україні.

Минулого місяця «Шелл» підписав з Україною договір про розробку родовища Юзівська на Сході України. Говорить регіональний менеджер компанії «Шелл» Ґрем Тайлі:

«Шелл» вірить, що Україна має потенціал суттєво збільшити видобуток газу. Це абсолютно зрозуміло. Цей проект може бути дуже прибутковим для нас, і для України. Але про цифри ще рано говорити».

У 2012 році Україна видобула понад 20 мільярдів кубометрів газу. Втім, загальні потреби України для промислового та побутового споживання складають 55 мільярдів кубометрів.

Американська урядова адміністрація енергетичної інформації оцінює, що в Україні залягає 1.2 трильйона кубометрів сланцевого газу. Це третій за величиною запас в Європі.

Скільки з цього запасу можливо реально дістати – стане відомо лише після того, як будуть встановлені свердловини і почнеться видобуток, кажуть у «Шелл».

Протягом двох років компанія готова вкласти 410 мільйонів доларів у розробку Юзівського родовища. Ґрем Тайлі каже:

«Ми мусимо визнати, що всі ці проекти мають те, що ми називаємо геологічний ризик. І саме це є однією з причин, чому уряди залучають до таких проектів приватні компанії як «Шелл». Ми візьмемо на себе цей ризик. Ми вкладемо гроші на початку проекту. Якщо проект не спрацює, держава Україна отримає інформацію і дані, але не понесе фінансових збитків.

Американська корпорація «Шеврон» також хоче працювати в Україні. Тепер корпорація веде переговори з українським урядом щодо розробки Олеського родовища, яке залягає на території Львівської та Івано-Франківської областей.
Американська урядова адміністрація енергетичної інформації оцінює, що в Україні залягає 1.2 трильйона кубометрів сланцевого газу. Це третій за величиною запас в Європі.

Утім, цей проект наштовхнувся на серйозну опозицію з боку регіональних влад та деяких політичних сил, представлених у Верховній раді. Найбільше критиків непокоять можливі екологічні наслідки видобутку сланцевого газу і непрозорість переговорів щодо розподілу прибутків від цього родовища. Говорить Ірина Сех з ВО «Свобода»:

«Нам підсовують кота в мішку. На жаль, сьогодні на Україну дивляться як на країну третього світу. Ні дотримання законодавства, ні дотримання екологічних вимог, ні економічної вигоди ми на сьогодні не знаємо. І тому ми хочемо знати, що відбувається, які будуть економічні вигоди та екологічні ризики.

Видобуток сланцевого газу в Європі поки розвивається обережними темпами. Найактивнішими в цьому процесі є Великобританія та Польща. На відміну від старого континенту, у США сланцевий газ уже сьогодні складає вагому частку у забезпеченні енергетичних потреб країни. Внутрішні ціни на природний газ у США за останні п’ять роки зменшились наполовину. «Шеврон» каже, що прийшовши в Україну, принесе з собою найпередовіші технології видобутку сланцевого газу, які є економічно найвигіднішими та відповідають найвищим стандартам екології.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG