Понад шість мільйонів людей можуть померти від ВІЛ і СНІДу в найближчі чотири роки, якщо адміністрація президента США Дональда Трампа припинить фінансування програм у всьому світі, заявило в п'ятницю агентство ООН з боротьби з СНІДом (UNAIDS), повідомляє Reuters.
Незважаючи на те, що заморожування фінансування іноземної допомоги США минулого місяця не стосувалося програми з ВІЛ/СНІДу, багато проблем залишаються щодо майбутнього програм лікування, сказала заступниця виконавчого директора UNAIDS журналістам у Женеві.
"Існує велика плутанина, особливо на рівні громади, – сказала Крістін Стеглінг. – Ми бачимо багато збоїв у наданні послуг з лікування".
Після вступу на посаду 20 січня Трамп призупинив на 90 днів роботу USAID, американського агентства з міжнародної допомоги. Пізніше Державний департамент США повідомив, що замороження допомоги не стосується Президентського надзвичайного плану з боротьби зі СНІДом (PEPFAR) — провідної світової ініціативи щодо ВІЛ, гуманітарної допомоги, спрямованої на порятунок життя.
Проте Стеглінг підкреслила, що ситуація залишається хаотичною, і смертність від СНІДу може збільшиться на 400%, якщо фінансова підтримка PEPFAR припиниться між 2025 і 2029 роками.
"Це 6,3 мільйона людей, 6,3 мільйона смертей, пов’язаних зі СНІДом, які відбудуться в майбутньому... Будь-яке скорочення, будь-яка пауза матиме значення для всіх нас", – сказала вона, закликаючи країни-члени ООН втрутитися.
"В Ефіопії ми маємо 5000 контрактів із державними працівниками охорони здоров’я, які фінансуються за допомогою США. І всі вони були розірвані" — наголосила Стеглінг.
Вона підкреслила, що громадські клініки зіткнулися з найбільшими перебоями, оскільки вони "повністю залежать" від фінансування уряду США.
Вона висловила стурбованість тим, що деякі люди можуть не звертатися за лікуванням, що, своєю чергою, може збільшити кількість нових ВІЛ-інфекцій.
Пожертвування США складають більшу частину глобального фінансування програми ООН, яка діє в 70 країнах і веде глобальні зусилля з ліквідації СНІДу як загрози громадському здоров’ю до 2030 року.
Адміністрація Трампа заявляє, що переглядає всі програми іноземної допомоги, щоб перевірити, чи відповідають вони його політиці "Америка передусім".
У повідомленні використано інформацію Reuters.