Американські ЗМІ повідомляють, що Росія звільнила ветерана американських ВМС, якого майже рік утримували в Калінінграді, російському анклаві між Литвою і Польщею.
Як повідомляють американські медіа з посиланням на родину колишнього морського піхотинця, 35-літнього Тейлора Дадлі звільнили з-під варти в четвер і дозволили перетнути кордон з Польщею.
Представник родини звільненого американця Джонатан Френкс повідомив у Twitter, що Тейлор із матір'ю незабаром прибудуть до Вашингтона.
Дадлі вдалося звільнити після багатьох місяців переговорів, які вів колишній губернатора Нью-Мексико Білл Річардсон.
Білий дім і Держдепартамент США не дали офіційних коментарів. Але телеканал CNN зауважує, що уряд США не вважав затримання Дадлі «неправомірним» або заснованим на довільних і дискримінаційних мотивах.
Як повідомляє газета New York Times (NYT), за словами представника родини, Дадлі мандрував Європою та приїхав до Польщі, щоб відвідати музичний фестиваль, а після цього, «в якийсь момент перетнув російський кордон» у Калінінграді. Залишається незрозумілим, за якими звинуваченнями його затримали, зауважує газета.
У Польщі, як повідомляє NYT, Дадлі зустріли представник посольства США у Варшаві та Білл Річардсон, колишній конгресмен і губернатор штату Нью-Мексико, який спеціалізується на переговорах щодо звільнення американців, утримуваних за кордоном.
Представник Центру Річарсона, некомерційної організації, заснованої Річардсоном, заявив CNN, що Дадлі не обмінювали на інших в’язнів, утримуваних у США.
Як зауважує NYT, незрозуміло, що США могли запропонувати Росії в обмін за свободу Дадлі. Газета нагадує, що лише трохи більше місяця минуло з часу звільнення Росією баскетбольної зірки Брітні Ґрайнер. Одну з найкращих баскетболісток Америки обміняли на російського торговця зброєю Віктора Бута, який вже понад 10 років перебував за ґратами у США за звинуваченням у тероризмі.
Як повідомляє NYT, офіційні особи США не оприлюднили справу Дадлі та не оголосили його «неправомірно затриманим», оскільки вони мали у російських в'язницях інших осіб, яких російська влада ув'язнила після вторгнення в Україну 24 лютого.
Наразі найбільш відомим є Пол Вілан, колишній консультант з морської піхоти та корпоративної безпеки, який залишається у в'язниці за звинуваченнями у шпигунстві. Сам Вілан і уряд США заперечують ці звинувачення.
Офіційні особи у Білому домі та Державному департаменті кажуть, що вони співпрацюють з Росією, щоб забезпечити його свободу. Проте поки що невідомо про жодний конкретний прогрес після звільнення Ґрайнер 8 грудня 2022 року.
Форум