Спеціальні потреби

Трамп заявив, що інші країни надрукують сфальсифіковані бюлетені для виборів у США, але не надав доказів


Дональд Трамп у Twitter написав, що результати виборів президента у листопаді цього року можуть бути сфальсифіковані, через підроблені за кордоном бюлетені для голосування поштою.

"Сфальсифіковані вибори 2020: мільйони бюлетенів для голосування поштою надрукують закордонні держави та інші. Це буде скандал усіх часів!"

У наступному дописі він додав: "Через бюлетені для голосування поштою, 2020 стане роком із найбільш сфальсифікованими виборами в історії нашої нації, - якщо ця дурість не припиниться. Ми голосували під час Першої та Другої світових воєн без проблем, але вони використовують Covid, щоб підробити результати за допомогою пошти!"

Демократи підтримують ідею голосування поштою, адже на їхню думку коронавірус відлякає виборців від участі у голосуванні. Трамп заявляв, що збільшення активності виборців через пошту зіграє на руку його політичним опонентам

Також президент поширив посилання на матеріал консервативного видання Breitbart, де йдеться про інтерв'ю міністра юстиції США Вільяма Барра телеканалу Fox News, в якому він висловив "занепокоєння" через голосування поштою.

"Коли уряд чи місцева влада починають вдаватись до таких практик, як голосування поштою, це відкриває загату для потенційної фальсифікації, і тоді впевненість людей у результат виборів буде підірвано. І це може завести країну у темряву, якщо ми втратимо довіру у результат наших виборів", - заявив Барр. Він пояснив, що "зараз закордонна країна може надрукувати десятки тисяч підробних бюлетенів, і нам буде дуже важко відрізнити правильний від неправильного бюлетеня".

Видання The Independent вказує, що ці заяви представників республіканської партії звучать через кілька днів після результатів опитувань Fox News, які засвідчили, що колишній віце-президент і найімовірніший кандидат від демократів Джо Байден випереджає Трампа на 12 відсоткових пунктів.

Окрім голосування поштою, все більше штатів починають практикувати онлайн-голосування. Це може становити значний ризик для виборчого процесу, пише Politico. "Гарантувати повернення (до комісії - прим.) бюлетенів із голосами через інтернет, зберігаючи цілісність і приватність виборця - у цей час важко чи навіть неможливо", - йдеться у спільній заяві ФБР та Міністерства внутрішньої безпеки США.

Також раніше спецслужби висловлювали побоювання таємного російського втручання у вибори 2020 через вплив на кандидатів, однак застережень щодо голосування поштою поки не оголошували.

При цьому колишній голова Міністерства внутрішньої безпеки Майкл Чертофф заявив, що вибори у листопаді обов'язково повинні включати можливість голосування поштою, щоб убезпечити людей від коронавірусу. За його словами, "свідчень поширених фальсифікацій чи порушень у голосуванні поштою ніколи не було".

Голосування поштою – розповсюджена практика у низці американських штатів, а пандемія і нові реалії соціального дистанціювання можуть бути важливими аргументами на користь розширення прав американців голосувати поштою.

Демократи підтримують ідею голосування поштою, адже на їхню думку коронавірус відлякає виборців від участі у голосуванні. А от Трамп заявляв, що збільшення активності виборців через пошту зіграє на руку його політичним опонентам і означатиме, що, "президента-республіканця більше ніколи не буде". Коли журналісти попросили його надати докази цих заяв, президент пообіцяв це зробити, однак цього не сталось, пише The Hill.

Але експерти кажуть, що голосування поштою не дасть переваг жодній з партій, а випадки фальсифікацій поштою – не часті.

Голосувати за відкріпними талонами у США почали у розпал Громадянської війни у 1864 році. Тоді конфедерати та їхні опоненти з Півночі дозволили солдатам обирати президента просто на полі бою. З того часу, штати дозволяють проголосувати поштою для військовослужбовців, людей із інвалідністю, людям за кордоном чи в іншому штаті.

Повністю перейти на голосування поштою вперше вирішив Орегон 22 роки тому. Так само вчинили штати Вашингтон, Колорадо, Юта і Гаваї. Загалом 29 із 50 американських штатів дозволяють відправити бюлетень поштою усім, хто цього хоче. Іще частина штатів дозволяє зробити це з поважної причини, включаючи пандемію коронавірусу.

У квітні штат Вісконсин відмовився переносити голосування на праймеріз. На дільниці прийшли 400 тисяч виборців. Після цього принаймні 37 людей, включаючи працівника дільниці, заразились коронавірусом.

При цьому у травні поштаря у Західній Вірджинії засудили за спробу втрутитись у вибори, після того як він чорною ручкою підробив кілька бюлетенів, змінивши для кількох виборців приналежність до партії з демократичної до республіканської. Свій вчинок він пояснив як жартівливу спробу показати, наскільки пильно стежить влада.

А у Нью-Джерсі 800 бюлетенів для голосування поштою були відкладені через побоювання, що їх могли підробити.

Опитування Quinnipiac University минулого тижня засвідчило, що 59% американців вважають, що голосування поштою потрібно дозволити, 38% виступили проти цієї ідеї.

Дивіться також: ​Що у США кажуть про можливість голосування поштою на виборах

Що у США кажуть про можливість голосування поштою на виборах. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Наїзд у натовп та вибух Tesla у США непов’язані. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:30 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG