Спеціальні потреби

Угорщина та Словаччина вимагають посередництва ЄС в перемовинах з Україною щодо "Лукойл"


Фото для ілюстрації: нафтопереробний завод компанії "Лукойл" в російському Волгограді
Фото для ілюстрації: нафтопереробний завод компанії "Лукойл" в російському Волгограді

Угорщина та Словаччина планують провести консультації з Україною за посередництва Європейської комісії після того, як Київ вніс російську групу "Лукойл" до списку санкцій, що призвело до припинення поставок, заявив у понеділок у Брюсселі міністр закордонних справ Угорщини, повідомляє Reuters.

"Я вчора розмовляв з міністром закордонних справ України, він сказав, що вони дозволяють будь-яку передачу нафти, але це неправда, - сказав Петер Сіярто. - Комісія має три дні на виконання нашого запиту, після чого ми передамо питання до суду".

В червні Київ, який поки не коментував реакцію Угорщини та Словаччини, ввів санкції проти поставок трубопроводом нафти з Росії, щоб зменшити надходження Росії від нафтоторгівлі.

Видання Politico зазначає, що рішення України частково нівелювало виключення із санкційного режиму, які передбачив ЄС, щоб зменшити небажаний вплив санкцій на країни, що залежать від російських санкцій.

Дослідниця угорського Центру східних студій Ілона Гізінська в коментарі виданню попередила, що рішення України може викликати значне підвищення цін на енергоресурси в країні, а також дефіцит електроенергії.

І Словаччина, і Угорщина постачають енергію в Україну. Сіярто зазначив, що минулого місяця Угорщина забезпечила 42% українського імпорту електроенергії.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив на вихідних, що його країна допомагала постачати дизель в Україну. Він розкритикував санкції та сказав, що Словаччина не буде "заручницею" українсько-російських відносин.

У понеділок міністр закордонних справ Словаччини Юрай Бланар повторив деякі коментарі Фіцо, заявивши, що санкції більше вплинули на Словаччину та ЄС, ніж на саму Росію.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Фінальні звернення Гарріс і Трампа: аналіз. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:17 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG