Британський уряд оголосив реформу системи імміграції, щоб, як кажуть урядовці, зменшити залежність країни від дешевої іноземної робочої сили.
Глибокий перегляд імміграційних правил відбувається у зв’язку з виходом Великої Британії з Європейського Союзу.
Членство в ЄС означало, що британський ринок праці міг безперешкодно приваблювати робітників з усіх 27-ми країн Євросоюзу, які мали право жити, працювати і користуватися усіма правами на рівні з британцями.
Найталановитіші і найкращі будуть мати можливість переїздити до Великої Британії.Міністр внутрішніх справ, Пріті Патель
Міністерство внутрішніх справ у Лондоні каже, що нові правила працюватимуть з 1 січня з 2021 року, коли у відносинах з ЄС закінчиться так званий “перехідний період”.
Прибульці з держав Євросоюзу будуть підлягати тим же вимогам, що й громадяни інших країн світу.
Понад три мільйони громадян з країн ЄС, які оселилися у Британії до Брекзиту, отримали право залишатися у повноправному статусі.
Громадянам ЄС не потрібна буде віза для туристичних поїздок та приватних відвідин в Британії, якщо це не триватиме довше шести місяців.
У відповідь на застереження, що ужорсточення імміграційних правил ударить по економіці, британський уряд оголосив про запровадження системи, яка мала б зменшити загальні обсяги імміграції, але гарантувати приплив необхідних фахівців.
“Найталановитіші і найкращі будуть мати можливість переїздити до Великої Британії”, - пообіцяла міністр внутрішніх справ Пріті Патель.
Передумовами для людей, які бажатимуть жити й працювати в Британії, буде володіння англійською мовою і наявність пропозиції робочого місця.
Передбачена система балів, якими будуть оцінюватися професія, рівень освіти, пропонований рівень платні та кваліфікація, бажано у галузі, що потерпає від браку робочої сили.
Потенційні іммігранти повинні будуть набрати принаймні 70 балів, щоб отримати британську робочу візу.
Згідно з пропозиціями нові трудові іммігранти не матимуть права користуватися системою соціального захисту принаймні впродовж перших 5 років.
Від потенційних іноземних студентів вимагатимуть, щоб вони володіли англійською і могли довести фінансову забезпеченість для можливості навчання у Великій Британії.
Дивіться також: Як США тренують українську збірну до перших баскетбольних "Ігор Нескорених"