Спеціальні потреби

Україна та США обговорили механізм передачі Києву доходів від заморожених російських активів


Заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо. REUTERS/Hannah McKay
Заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо. REUTERS/Hannah McKay

Передачу Україні доходів від заморожених російських активів обговорили 20 серпня заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо та міністр фінансів України Сергій Марченко.

Про розмову у віртуальному форматі повідомляє Мінфін США.

“Розблокування вартості цих активів забезпечить доступ до приблизно 50 мільярдів доларів додаткового фінансування до кінця цього року для підтримки поточних і майбутніх потреб України”, – мовиться у заяві Міністерства фінансів США.

Адеємо також розпитав про прогрес України в реформах, які мають сприяти подальшому підвищенню стійкості економіки України та покращенню управління. Крім того, сторони також обговорили нещодавню виплату прямої бюджетної підтримки США для України.

Раніше міністерка фінансів США Джанет Єллен заявляла, що бюджетна допомога Україні з боку США продовжує залежати від реформ, які мають сприяти "подальшому підвищенню стійкості економіки України".

Лідери країн “Групи семи” під час саміту G7 у червні цього року погодили механізм, який назвали Extraordinary Revenue Acceleration Loans for Ukraine (ERA). За цією програмою вони вирішили виділяти Україні кошти доходів від заморожених російських активів у формі кредитів. Проте, як пояснювали, на практиці Україна отримуватиме від партнерів безповоротне фінансування.

Воллі Адеємо під час розмови підтвердив підтримку Адміністрацією президента США України в її боротьбі за захист від незаконної та неспровокованої війни Росії та високо оцінив зусилля України зі збільшення внутрішніх доходів.

Читайте також:

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG