Група українців акцією протесту висловила свою солідарність із силами в Україні, які невдоволені політикою нового уряду в Києві.
Демонстранти, які зібралися під будинком Посольства України в американській столиці, виступали проти продовження перебування Чорноморського флоту у Криму, проти антиукраїнської, з їхньої точки зору, гуманітарної політики, проти утисків свободи слова та закликали президента Януковича поважати Конституцію і закони України.
Серед учасників мітингу, які висловлювали свою незгоду з останніми кроками нового керівництва України, була активістка Люба Шара.
«Ми стоїмо за ту Україну, як ми її розуміємо і яку ми хочемо. Я вважаю, що зараз іде згортання політики українізації, демократизації. Я за цю владу не голосувала. Не голосували за неї 47, чи 48 процентів населення - і меншість не може правити більшістю».
Своє незадоволення висловливала також активістка Ірина Ясінська-Ґрейвс:
«Те, що підписали Харківські угоди - це жах. Віддати Крим, частину України росіянам просто «за так», щоб Чорноморський флот ще 25 років був на нашій території. А найголовніше - проти Конституції. Це так як нібито наша Конституція не існувала. Мову починають відкидати, Табачник історію буде переписувати, документи радянської доби ховають. Роблять знову чистку в Україні, як це було за комуністів.
Пані Ясінська-Ґрейвс прийшла на акцію з малим сином кажучи, що змалку треба привчати дітей захищати Україну від усіх ворогів».
З прапорами та плакатами стояли і лідери української діаспори у США. Голова Українсько-американської координаційної Ради Ігор Ґавдяк висловив побоювання, що Україна через дії нового уряду починає втрачати свої національні атрибути і, кінець-кінцем, може втратити незалежність.
«Ми стоїмо за те, щоб новий уряд України був українським урядом, щоб не зраджував тих, хто його вибрав - і взагалі увесь український народ. Щоб пам’ятав, як довго Україна мучилась під совєцьким , Радянським Союзом, голосувала за незалежність, а сьогодні цю незалежність продають за дуже дешеві гроші».
Дружина пана Ігоря - Наталія Ґавдяк, хоч вона і не має українського коріння, так само стривожена.
«Це справжня трагедія, яка привела нас сьогодні сюди. Україна зробила гігантський крок назад в радянську добу. З цим плакатом, який я зараз тримаю, ми протестували проти радянського режиму 20 років тому. Я не думала, що мені коли-небудь доведеться витягувати його з шафи. Я ніколи не думала, що президент Янукович дозволить із себе, як це виглядає, зробити маріонетку російського уряду. Коли починається перешкоджання вільному волевиявленню, забороняють свободу слова - це дуже погано. І це перше, що робить недемократичний уряд приходячи до влади. Я американка ірландського походження. Я бачу паралелі між Ірландією. Ірландія зараз вільна країна і я бажаю того ж для України».
Протести проти політики нового уряду пройшли також у містах , де поживають найбільші у США українські громади - у Нью-Йорку та Чикаго.