Голова ЮНІСЕФ, дитячого фонду ООН, закликала найбагатші держави світу, що входять до так званої «Великої сімки» (G7), якомога швидше поділитися вакцинами від коронавірусу з міжнародною програмою COVAX.
Генрієтта Форе оприлюднила заклик у той час, як керівники країн G7: США, Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, Франції, Японії, а також ЄС готуються до зустрічі на найвищому рівні у Британії наступного місяця.
Смертельний спалах в Індії є показником того, що станеться, якщо наші застереження залишається без реагування.
Вона сказала, посилаючись на оцінки фахівців, що якби країни G7 віддали лише 20% своїх вакцин, то могли б забезпечити впродовж трьох місяців літа приблизно 153 мільйони доз, і при цьому вони б виконали свої плани щодо вакцинації свого населення.
Велика Британія і США зараз ведуть перед у світі за темпами щеплень: понад 69% дорослих британців вже отримали першу дозу вакцин, а у США - понад 59%.
США та ЄС виділили для програми COVAX кілька мільярдів доларів, але активісти кажуть, що зараз бракує саме готових доз вакцин, бо виробництво у світі не встигає задовольняти потреби.
Причиною термінового заклику стало нещодавнє рішення уряду Індії зупинити експорт обіцяних вакцин індійського виробництва для COVAX у зв’язку зі величезним спалахом COVID-19 і потребою швидшої вакцинації у себе.
Україна - одна з країн світу, яка сподівається отримати кілька мільйонів доз вакцини AstraZeneca в межах програми COVAX.
Генріетта Форе заявила, що становище в Індії не унікальне, і воно може повторитися в інших країнах.
«Ми неодноразово застерігали про ризик, що країни середнього і низького рівня доходів опиняться без вакцин, ліків та діагностики. Ми стурбовані тим, що смертельний спалах в Індії є показником того, що станеться, якщо наші застереження залишається без реагування», - сказала вона.
ЮНІСЕФ вважає, що до кінця травня COVAX недоотримає 140 мільйонів доз, а до кінця червня ще 190 мільйонів доз вакцин.
«Негайне надання наявних доз - це той терміновий мінімум, який треба зробити вже», - стверджує Форе.
Програма COVAX, яку підтримує Всесвітня організація охорони здоров’я, планує забезпечити 2 мільярди доз вакцини на рік, значною мірою покладаючись на вакцину AstraZeneca, яку виробляють в Індії.
Дивіться також: Влада американських штатів і міст іде на безпрецедентні кроки, аби заохотити населення вакцинуватися від коронавірусу