Група фахівців Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка два тижні тому прибула в Китай, завершила 14-денний карантин і починає досліджувати походження коронавірусу, який став причиною пандемії COVID-19.
Цей різновид коронавірусу був вперше виявлений у китайському місті Ухань наприкінці 2019 року.
Приїзд дослідників ВООЗ довго відкладали на тлі суперечок з Китаєм, в ході яких зокрема США звинувачували китайську владу у приховуванні масштабів початкових спалахів хвороби.
Подорож делегації зазнала затримок, коли окремі її члени мали проблеми з в’їздом, які китайська влада назвала непорозуміннями.
Затримки спричинили критику Китаю з боку голови Всесвітньої організації охорони здоров’я, яку колишній президент США Дональд Трамп називав «китайськоцентричною».
13 фахівців мають два тижні на те, щоб особисто поспілкуватися з працівниками китайських наукових інститутів, лікарень, а також з представниками рибного базару, який називають місцем пов’язаним з першими випадками COVID-19.
Китай тепер наполягає, що виявлення COVID-19 в Ухані, не означає, що хвороба з’явилася саме там, і китайські представники стверджують, що цей коронавірус міг вже тоді бути і в інших країнах.
Команда ВООЗ, яка прибула в Китай 14 січня, покладатиметься на матеріали, зібрані і надані китайськими офіційними представниками.
28 січня вони вперше після ізоляції вийшли з готелю і сіли в автобус, не спілкуючись з журналістами, які стояли за бар’єрами біля входу.
Упродовж двох тижнів ізоляції фахівці ВООЗ на чолі з Петером Беном Ембаріком, який спеціалізується на передачі тваринних хвороб до людей, намагалися працювати в готельних кімнатах з допомогою відеозв’язку.
Дивіться також: Маски як модний аксесуар: як досягнути баланс між функціональністю і красою. Відео