Спеціальні потреби

Японія відкрила першу серед Індо-Тихоокеанських партнерів незалежну місію при НАТО


Прапори країн-членів НАТО майорять біля штаб-квартири Альянсу в Брюсселі, 28 жовтня 2024 р. (Фото: AP Photo/Virginia Mayo)
Прапори країн-членів НАТО майорять біля штаб-квартири Альянсу в Брюсселі, 28 жовтня 2024 р. (Фото: AP Photo/Virginia Mayo)

Японія 16 січня офіційно відкрила свою незалежну місію при НАТО, у спробі зміцнити зв’язки з Альянсом на тлі російської війни проти України та посилення антагонізму з Росією, Китаєм та Північною Кореєю.

Токіо не є членом НАТО, втім такий крок очікувано посилить безпекову взаємодію та стратегічну співпрацю між Індо-Тихоокеанським регіоном, Європою та Атлантичним регіоном.

Японія відкрила представництво при НАТО під керівництвом свого посольства у Брюсселі у 2018 році. Дотепер посол Токіо у Бельгії Масахіро Мікамі паралельно очолював місію при Альянсі.

Новим послом на чолі представництва Японії при НАТО став Осаму Ізава, колишній посол у Сенегалі, Кабо-Верде та Гамбії, повідомляє The Japan Times. 15 січня він вручив вірчу грамоту генеральному секретарю НАТО Марку Рютте, зазначив японський мовник NHK.

Японія є однією з чотирьох країн Індо-Тихоокеанського регіону, які є партнерами Альянсу, разом з Південною Кореєю, Австралією та Новою Зеландією. Представники цих країн відвідали три колишні саміти на запрошення НАТО.

Водночас Японія стала першою країною серед чотирьох, яка призначила штатного посла в НАТО, нагадує NHK.

За повідомленням Міністерства закордонних справ Японії, 16 січня у Токіо відбулися консультації високого рівня між НАТО та Японією щодо питань регіональної безпеки в Східній Азії та Європі.

У своїй заяві для NHK, Альянс зазначив, що Японія та НАТО “розділяють занепокоєння з приводу значного нарощування військової сили та дестабілізаційної діяльності Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні”.

Водночас поглиблення зв’язків між НАТО та чотирма країнами-партнерами в Індо-Тихоокеанському регіоні відбулося після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року та зміцнення співпраці між Москвою, Пекіном та Пхеньяном.

Зокрема чинний прем’єр-міністр Японії Шігеру Ішіба виступає за створення в Азії структури безпеки, подібної до НАТО, хоча він не надавав подробиць щодо такого можливого проєкту.

Японія стала однією з країн, які найбільш послідовно підтримували Україну від початку повномасштабної російської агресії.

Як теперішній прем’єр-міністр Ішіба, так і його попередник Фуміо Кішіда застерігали щодо можливого повторення українського сценарію в Азії.

“Багато хто боїться, що сьогоднішня Україна може бути завтрашньою Східною Азією”, - заявив серед іншого Ішіба у політичній промові 4 жовтня минулого року.

За даними Кільського інституту світової економіки, який слідкує за допомогою, наданою Україні її міжнародними партнерами, Японія надала Україні загалом 9,264 мільярда євро допомоги станом на 31 жовтня 2024 року, що ставить її на четверте місце серед усіх країн-донорів України. Більшість цієї допомоги складає фінансова та гуманітарна підтримка.

В статті використано матеріали АР.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG