Спеціальні потреби

Законодавці у США закликають Білий дім не повторювати “українських помилок” у Тайвані


Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі Роберт Менендес 
Сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі Роберт Менендес 

Передбачити агресію на Тайвань і підготуватись до неї закликає сенатор-демократ від штату Нью-Джерсі Роберт Менендес. В авторській статті для газети New York Times він закликає винести уроки з помилок в американській політиці щодо України, аби не повторити їх у Тайвані.

Ми бачили тривожні сигнали щодо України в 2014 році і не вжили заходів, щоб стримати подальшу російську агресію. Не можна дозволити повторити цю помилку з Тайванем.

“Чіткий урок від війни в Україні полягає в тому, що останніми роками авторитарні лідери підбадьорені непрацюючими демократіями та нерішучими міжнародними інституціями. Відповідно, Сполученим Штатам потрібно менше двозначності, щоб формувати наш підхід до Тайваню”, - пише сенатор Менендес у статті для NYT.

За його словами, план Китаю у Тайвані “моторошно нагадує план пана Путіна в Україні”.

“Ми бачили тривожні сигнали щодо України в 2014 році і не вжили заходів, які могли б стримати подальшу російську агресію. Ми не можемо дозволити собі повторити цю помилку з Тайванем”.

Напередодні сенатор-демократ Роберт Менендес разом із колегою від Республіканської партії Ліндсі Гремом презентували двопартійний законопроект “Про політику щодо Тайваню 2022”.

Законопроект передбачає виділення Тайваню 4,5 мільярда доларів безпекової допомоги впродовж наступних чотирьох років та визнає Тайвань “головним союзником США поза НАТО”.

“Якщо ми нічого не зробимо, тоді ми повинні будемо задовольнитись фактично поступками щодо Тайваню, дозволивши Китаю продовжити свою невпинну військову, економічну та дипломатичну кампанію залякування”, - продовжує у статті американський законодавець.

“Яснішого пояснення катастрофічних глобальних наслідків, ніж ілюзії пана Путіна в Україні, не може бути”, - додав Менедес.

Колишній спікер Палати представників США, республіканець Ньют Гінгріч
Колишній спікер Палати представників США, республіканець Ньют Гінгріч

Тим часом представник від Республіканської партії, колишній спікер Палати представників Ньют Гінгріч рекомендує Адміністрації Байдена озброїти Тайвань. В інтерв’ю "Голосу Америки" Гінгріч заявив, що, на його думку, США повинні були почати поставки зброї в Україну ще за два роки до війни, щоб не допустити російського вторгнення.

“Ви можете перетворити Тайвань на дикобраза, ви могли б оснастити його такою кількістю різноманітної оборонної зброї, що вартість навіть спроби атакувати його була б настільки непомірною, що китайці просто б не пішли на це. Якби ми зробили це два роки тому з Україною, нападу Росії б не сталося, тому що це було б занадто дорого. І я думаю, що це справжній урок, який ми повинні винести з катастрофи в Україні”, - заявив Ньют Гінгріч в інтерв'ю “Голосу Америки” .

У 1997 році Ньют Гінгріч, як нині Ненсі Пелосі, на посаді спікера Палати представників відвідував і Тайвань, і Китай.

Щоб не допустити ще одного військового конфлікту у світі, політик рекомендує адміністрації Байдена “відновити американську армію. Дуже драматично. Переконайтеся, що ви можете домінувати в космічній боєготовності, щоб вижити атаку електронного магнітного імпульсу, бути готовим домінувати в кібервійні. Спочатку треба мати інструменти. Це не дипломатичні танці. Йдеться про те, щоб мати абсолютну силу, щоб за будь-яким прийнятним стандартом китайська диктатура вирішила, що протистояти нам неможливо”,- зазначив Гінгріч в інтерв’ю “Голосу Америки”.

Якщо вони не зможуть імпортувати, вони почнуть голодувати
Ньют Грінгріч

Пізніше, в інтерв'ю телеканалу “Фокс” Ньют Гінгріч також назвав “малоймовірним” військове зіткнення Китаю зі США.

“Ми можемо дуже швидко ізолювати Китай. У їхніх містах (почнеться - ред.) безробіття. Якщо вони не зможуть імпортувати, вони почнуть голодувати. То ж китайці не обов'язково перебувають у сильній позиції, щоб намагатися залякувати нас”, - сказав колишній спікер Палати представників США.

Група семи закликає Китай до переговорів з Тайванем

У середу, 3 серпня, міністри закордонних справ країн “Групи семи” у спільній заяві закликали Китай не намагатися силою змінити ситуацію щодо Тайваню, натомість врегулювати розбіжності мирним шляхом.

“Ми стурбовані нещодавніми оголошеними загрозливими діями КНР, особливо навчаннями з бойовими стрільбами та заходами економічного тиску, які можуть призвести до непотрібної ескалації. Немає жодних підстав використовувати цей візит (візит Ненсі Пелосі до Тайваню - ред.) як привід для агресивних військових дій в Тайванській протоці. Для законодавців наших країн поїздки за кордон є нормальним і звичним явищем”, - мовиться у заяві міністрів закордонних справ “Групи семи”.

Глави МЗС США, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великої Британії та Євросоюзу закликали Китай не змінювати статус-кво в регіоні в односторонньому порядку "і мирним чином врегулювати розбіжності у протоці".

Дивіться також: Ненсі Пелосі у Тайвані

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG