Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц у телефонній розмові закликали продовжити Чорноморську зернову угоду, яка забезпечує експорт українського збіжжя на світові ринки.
Про це повідомив речник німецького канцлера Штеффен Хебештрайт.
Дія угоди, укладеної за посередництва ООН та Туреччини і яку поновлювали кілька разів, завершується 17 липня. За словами Хебештрайта, ця зернова домовленість "допомагає покращити глобальну продовольчу ситуацію".
Минулого місяця президент Росії заявив, що "думає про" вихід з угоди. А його прес-секретар Пєсков 3 липня сказав, що надій на виконання зернової угоди "не так багато".
Москва та ООН окремо домовились про експорт російського продовольства та добрив, на які не поширюються міжнародні санкції Заходу. Втім Кремль заявляє, що ця угода не виконується.
Також видання Financial Times опублікувало статтю, де мовиться, що Євросоюз розглядає пропозицію відновити доступ до SWIFT Російському сільськогосподарському банку в обмін на збереження Чорноморської зернової угоди.
Оскільки банк перебуває під санкціями, йому пропонують створити дочірню компанію для відновлення зв’язку із глобальною фінансовою мережею.
Посол МЗС України з особливих повноважень Ольга Трофімцева заявила, що ЄС хоче "якимось чином сприяти зерновій угоді".
"З одного боку, будь-які можливості для експорту сільськогосподарської продукції - це добре. З іншого боку, піти на поступки шантажисту означає заохотити його продовжувати шантажувати"g, - написала вона в месенджері Telegram. - "Це відома аксіома: шантажист не зупиняється, якщо ви виконуєте його вимоги. Він просто висуває нові вимоги".
Форум