США планують допомогти Україні перебувати в сильній позиції перед початком імовірних перемовин про закінчення війни. Про це заявив радник Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки США Джон Кірбі під час аудіобрифінгу для преси в четвер, 5 вересня.
На прохання журналістів прокоментувати план завершення війни, який президент України Володимир Зеленський анонсував під час інтерв'ю NBC News 5 вересня, Кірбі зазначив, що Зеленський має сам розповідали про деталі цього плану, а завдання США - забезпечити Києву сильну позицію під час імовірних перемовин.
"Як ми давно стверджували, якщо ця війна закінчиться шляхом якихось переговорів, ми хочемо переконатися, що президент Зеленський перебуває в найкращій позиції для ухвалення рішень щодо того, як виглядатимуть ці переговори. Тож саме на цьому ми зараз зосереджені. Ми повністю зосереджені на тому, щоб забезпечити Україну всім необхідним для самооборони, і поставити її в позицію сили - якщо і коли відбудуться переговори", - сказав Кірбі.
Він додав, що в рамках цих зусиль міністр оборони США Ллойд Остін вирушив до німецької авіабази Рамштайн на 24-те засідання Міжнародної контактної групи з допомоги Україні. За словами Кірбі, під час цього засідання "партнери по коаліції знову переглянуть способи, якими вони можуть продовжувати підтримувати Україну".
Також радник Білого дому з комунікацій у сфері нацбезпеки нагадав, що Вашингтон уже допомагав Києву просувати його мирну ініціативу, "висунути її на міжнародний рівень, і вона отримала чималу міжнародну підтримку".
Володимир Зеленський в інтерв'ю NBC News заявив, що Україна підготує детальний план закінчення війни до другого саміту миру.
За його словами, план закінчення війни підготують разом із партнерами, які підтримали комюніке першого саміту.
"Ми опрацюємо кожен пункт цих криз, які приніс Путін. Ми опрацюємо наш варіант закінчення війни", - сказав Зеленський.
Раніше Зеленський підтвердив згоду на участь Росії у наступній міжнародній зустрічі для припинення російської війни проти України.
Дивіться також:
Your browser doesn’t support HTML5