Новий пакет допомоги Україні, оголошений президентом США Джо Байденом під час зустрічі із президентом України Володимиром Зеленським у Парижі, 7 червня, допоможе зміцнити протиповітряну оборону та посилити український потенціал на лінії фронту, зокрема на Харківщині. Про це йдеться в повідомленні Державного департаменту США.
"Сполучені Штати надсилають Україні істотний новий пакет терміново необхідної зброї та засобів для підтримки українських військових, які борються за відбиття нападу Росії під Харковом," - йдеться в заяві держсекретаря США Ентоні Блінкена.
У Держдепі зазначили, що пакет допомоги включає засоби протиповітряної оборони, артилерійські системи та боєприпаси, бронетехніку, протитанкову зброю та інші засоби.
"Ми передамо цю нову допомогу якнайшвидше, щоб посилити захист Україною своєї території та свого народу. Як чітко дав зрозуміти президент Байден, Сполучені Штати та міжнародна коаліція, яку ми зібрали, продовжуватимуть підтримувати Україну", - зазначив Блінкен.
Перелік допомоги опублікований на сайті Міністерства оборони США. До пакету вартістю у приблизно у 225 млн доларів входять:
- ракети для зенітних ракетних комплексів HAWK;
- зенітні ракети Stinger;
- боєприпаси для систем HIMARS;
- 155-мм гаубиці;
- артилерійські снаряди калібру 155 мм і 105 мм;
- 81-мм мінометні системи;
- бронетранспортери M113;
- засоби для перевезення важкої техніки;
- прибережні та річкові патрульні катери;
- ракети TOW;
- протитанкові системи Javelin і AT-4;
- боєприпаси до стрілецької зброї та гранати;
- підривні боєприпаси, прилади нічного бачення, запчастини та інше допоміжне обладнання.
"Сполучені Штати продовжуватимуть співпрацювати з понад 50 членами Альянсу та партнерами, щоб гарантувати, аби відважні захисники України отримували засоби, критично необхідні для боротьби з російською агресією", - йдеться в повідомленні Пентагону.
Також зазначається, що цей пакет є п’ятдесят дев’ятим траншем обладнання, наданим за програмою президентських повноважень із запасів Міністерства оборони США для України з серпня 2021 року.
Водночас він є шостим із моменту ухвалення допомоги для України Конгресом США.
Оголошуючи пакет допомоги під час зустрічі з Володимиром Зеленським, Джо Байден попросив вибачення "за тижні невідомості" через піврічне затримання фінансування допомоги Україні у Конгресі: "Деякі з наших дуже консервативних членів це затримували, але нарешті ми це зробили".
"Те, як ви стояли, тримались у Харкові, і ви ще раз довели, що люди в Україні ніколи не дозволять себе захопити, і я вас запевняю, Сполучені Штати підтримають вас", - сказав Байден.
Зеленський подякував Байдену за фінансову, військову й гуманітарну підтримку: "Дуже важливо, щоб ви залишалися з нами, ця двопартійна підтримка Конгресу".
Your browser doesn’t support HTML5