Посилення підтримки України є важливим для того, щоб поставити Київ у найсильнішу позицію для мирних переговорів у війні з Росією, заявив премʼєр-міністр Великої Британії Кір Стармер, виступаючи 2 грудня на бенкеті лорда-мера в Лондоні.
Це найбільш чітке визнання Стармером, що переговори є шляхом до припинення російської війни проти України, зауважило британське видання Sky News.
“Чим далі просуваються російські війська, тим ближче стає загроза, чим більше території вони контролюють, тим більше вони контролюють ціни на зерно та джерела енергії, і тим впевненішим стає Путін”, - сказав Стармер.
“Отже, ми повинні продовжувати підтримувати Україну і робити все необхідне для підтримки її самооборони стільки, скільки потрібно, щоб поставити Україну в найсильнішу можливу позицію для переговорів, щоб вони могли забезпечити справедливий і міцний мир на своїх умовах, який гарантує їхні безпеку, незалежність і право вибирати своє майбутнє”, - додав британський лідер.
Як зазначає SkyNews, минулого місяця Стармер та президент Франції Еммануель Макрон пообіцяли “підтримувати Україну непохитно і стільки, скільки буде потрібно, щоб перешкодити агресивній війні Росії”.
Попередник Стармера на посаді Ріші Сунак заявляв, що британська політика щодо України заснована на принципі, що “агресія не може перемогти і не переможе”. Сунак також говорив про справедливий і міцний мир, “заснований на міжнародному праві та Статуті ООН”.
Теперішня зміна риторики, ймовірно, означає, що західні лідери "схоже, готові прийняти неминучість переговорів”, додає SkyNews. А відтак й певною мірою визнати, що Заходу не вдалося повною мірою завадити російській агресії.
Дивіться також: Рютте каже про більшу допомогу НАТО Україні, а Київ наголошує на членствіЦі коментарі прозвучали на тлі заяв новообраного президента США Дональда Трампа про його бажання досягти завершення війни в Україні якомога скоріше.
Як повідомляв раніше Голос Америки, Трамп номінував Кіта Келлога, генерала-лейтенанта армії США у відставці, на посаду спеціального представника США з питань України та Росії.
Келлог неодноразово закидав адміністрації чинного президента США Джо Байдена недостатню підтримку України і в інтерв'ю Голосу Америки влітку 2024 року наполягав, що Україні потрібно дати безпекові гарантії і "зробити Україну Спартою Європи". Втім, Келлог припускав, що "у короткотерміновій перспективі ми кажемо Україні, що не будемо підтримувати її вступ до НАТО, але даємо їй двосторонню угоду про безпеку".
Міністерство закордонних справ України 3 грудня наголосило на повноправному членстві у НАТО, як єдиній реальній гарантії безпеки України й факторі стримування подальшої російської агресії.
Своєю чергою Стармер ще раз нагадав західним лідерам, що підтримка України є інвестицією в безпеку Заходу насамперед.
“Отже, немає питань. Це правильно, що ми підтримуємо Україну. Але ми повинні чітко розуміти, що робити це також є глибоко в наших власних інтересах”, - сказав він.
“І життєво важливо, щоб усі європейські країни активізувалися для захисту нашого спільного майбутнього”, - додав Стармер у своїй промові.
У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.
Дивіться також: "Візьміться за Путіна особисто". Відставний генерал США Веслі Кларк про те, як Україна може перемогти у війні