Спеціальні потреби

У китайському Сіньцзяні мусульманкам заборонили носити бурки


Китайські поліцейські на місці вибуху поблизу залізничної станції в Урумкі, 1 травня 2014 р.
Китайські поліцейські на місці вибуху поблизу залізничної станції в Урумкі, 1 травня 2014 р.

У китайському Урумкі мусульманкам заборонили носити бурки

В адміністративному центрі Сіньцзян-Уйгурського автономного району Урумкі (Китай) заборонили традиційні головні убори – бурки, які носять деякі мусульманські жінки. Державне видання Сіньцзян-Уйгурського району повідомило в четвер, що місцеві керівники Комуністичної партії ухвалили заборону на носіння бурок на засіданні постійного урядового комітету.

Влада в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі запровадила низку обмежень релігійного життя мусульман, намагаючись придушити хвилю етнічних заворушень.

Протягом останніх років сотні людей загинули під час атак на урядові, а останнім часом – і недержавні установи в Сіньцзяні та навколо нього.

Уряд звинувачує в насильстві мусульманських сепаратистів, які отримують підтримку з-за кордону. Він почав масоване придушення виступів. Лише цього року страчено десятки і запроторено до в’язниць сотні запідозрених осіб. Проте багато людей у Сіньцзяні, у населенні якого переважає мусульманська уйгурська група, кажуть, що причиною насильства є дискримінаційна політика.

Крім заборони бурок, сіньцзянська влада інколи забороняє чоловікам з довгими бородами користуватися громадськими автобусами. Деяким студентам також забороняють дотримуватися посту під час мусульманського священного місяця Рамадану.

Багато уйгурів також скаржаться на економічні утиски та привілейоване ставлення влади до преставників найбільшої етнічної групи в Китаї – хань, які хвилями переселюються до Сіньцзяну.

Китай заперечує дискримінацію уйгурців і каже, що вливає в регіон гроші та підвищує тамтешні стандарти життя.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG