У вівторок 20 вересня Палата представників Конгресу США проголосувала за "закон про корупцію", - 361 «за» та 69 «проти». Законопроект голосували у пакеті із іншими законодавчими ініціативами. Документ закликає адміністрацію Байдена запровадити санкції проти майже 200 російських посадовців та інших діячів, яких антикорупційні активісти вважають прихильниками режиму Путіна та його війни проти України.
Зокрема, серед публічних діячів йдеться про московського патріарха Володимира Гундяєва, керівницю телеканалу «Russia Today» Маргариту Симоньян, телеведучого Володимира Соловйова, співаків Олега Газманова та Філіпа Кіркорова, режисера Микиту Михалкова, актора Дмитра Дюжева та інших.
А от серед політиків та бізнесменів до переліку потрапили мільярдер Роман Абрамович, міністр охорони здоров'я РФ Михайло Мурашко, прем'єр-міністр РФ Михайло Мішустін, заступник керівника адміністрації Президента РФ Магомедсалам Магомедов, очільниця Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна, помічник президента РФ Дмитро Миронов та інші.
Санкційний перелік створили на базі матеріалів «Фонду боротьби з корупцією», створеного Олексієм Навальним у 2011 році, пояснюється на офіційній сторінці одного із авторів законопроекту, конгресмена від демократичної партії Тома Маліновського. За словами законодавця, деякі особи із цього переліку вже перебувають під санкціям. Прийнятий законопроект вимагає від адміністрації Байдена перевірити санкції і застосувати проти тих, хто досі їх уникав, або пояснити Конгресу, чому їх не можна застосовувати.
"Поки ми продовжуємо заморожувати активи корумпованих російських чиновників та лідерів, ми також повинні визнати, що багато їхніх будинків та вілл, інвестиційних рахунків і трастів переховуються прямо тут, у Сполучених Штатах, через лазівки в наших власних законах", - заявив конгресмен Маліновський виступаючи в Палаті представників у вівторок перед голосуванням за "закон про корупцію".
До створення законпроекту долучились демократи і республіканці. Окрім конгресмена-демократа Тома Маліновського, серед авторів зазначено республіканця Браяна Фіцпатріка, демократа Теда Лью, республіканця Адам Кінзінгер та інших.
Після Палати представників законопроект має пройти погодження в Сенаті та має бути підписаний президентом США. А вже через 30 днів після того, як закон набуде чинності, президент повинен подати до відповідних комітетів Конгресу визначення і детальне обґрунтування того, чи особи зі списку відповідають критеріям для накладення санкцій, йдеться в тексті законопроекту.
Дивіться також: Виступ президента США Джо Байдена на Генасамблеї ООН.