Спеціальні потреби

Контрнаступ буде важким для України - генерал Гертлінг назвав дві причини


Генрал Марк Гертлінг застерігає від переоцінки українського війська, як це було зроблено щодо російської армії до початку повномасштабного вторгення Росії. Фото: Richard Bumgardner/DVIDS
Генрал Марк Гертлінг застерігає від переоцінки українського війська, як це було зроблено щодо російської армії до початку повномасштабного вторгення Росії. Фото: Richard Bumgardner/DVIDS

У результаті очікуваного контрнаступу України цієї весни українським військам вдасться звільнити значну частину української території, яку зараз окупували російські сили, але це буде надзвичайно складним завданням, вважає генерал у відставці та колишній командувач армією США в Європі.

Коментуючи активно обговорюваний у ЗМІ та експертному середовищі ймовірний контрнаступ України, генерал-лейтенант у відставці Марк Гертлінг назвав дві причини того, чому це буде “надзвичайно важко” для України.

“По-перше, - сказав Гертлінг, - захист завжди легший, ніж напад. І, по-друге, українським генералам довелося включити у свої формування величезну кількість нової техніки та провести навчання на високому рівні”, – сказав колишній військовий посадовець США.

Свої оцінки та прогнози генерал-лейтенант Гертлінг, який прослужив в армії США 37 років, висловив під час зустрічі зі студентами під назвою “Переналаштований світ: наслідки війни Росії проти України”, який у п'ятницю проводила програма Російських та євразійських досліджень Університету Джорджа Мейсона.

За словами Гертлінга, слід очікувати не так великого контрнаступу, як серії різних скоординованих ударів у різних частинах лінії фронту “у час і місце, які обере Україна”.

«Я вважаю, що це будуть кілька різних атак у різних регіонах, які матимуть певний спектр складності”, - зауважив генерал-лейтенант.

Він наголосив, що за допомогою союзників українська армія старанно готувалася до наступальних операцій цієї весни, знаючи, що українським військовим доведеться долати ешелоновану оборону противника.

«Навчання тривали не лише щодо загальновійськових операцій, а і того, що ми у Форт-Ірвіні [Національний тренувальний центр армії США у Каліфорнії, - ред.] називаємо загальновійськовим проривом, тобто подоланням смуг перешкод», – сказав Гертлінг.

Він сказав, що йдеться про одні з найскладніших військових операцій, найважчих для виконання, крім того, таких, що призводять до найбільших втрат і мають потенціал для “неймовірної боротьби з обох сторін”.

Україна має хорошу армія, але не найкращу у світі
генерал Марк Гертлінг

Генерал додав, що Росія протягом останніх чотирьох місяців нарощувала динаміку оснащення власних оборонних смуг, мінних полів, бойових позицій уздовж лінії фронту як на півночі, так і на півдні.

Гертлінг також застерігає від переоцінки українського війська, як це було зроблено щодо російської армії до початку повномасштабного вторгення Росії. “На початку цієї війни ми вважали, що російські війська надзвичайно потужні. Але вони довели, що не є такими. Зараз завдяки успіхам України ми вважаємо, що вона має найкращу армію», – каже генерал.

«Україна має хорошу армію, але не найкращу у світі. Те, що деякі елементи військових операцій їм все ще недоступні, зменшує їхню ефективність на наступному етапі цієї війни. Але я справді вірю, що вони відвоюють значну частину території під час майбутнього весняного наступу”, - сказав генерал.

"Україна має всі 3 складники для перемоги, Росія зазнає невдачі в кожному"

У ході дискусії Гертлінг нагадав, що не вірив у те, що Кремль нападе на Україну, бо військ, які зібрала Росія на кордонах України було недостатньо для досягнення поставлених цілей.

Але таакож, приблизно за тиждень до 24 лютого 2022 року у студії Герлінг, як військовий аналітик телеканалу CNN, заперечував, що українці здадуться за кілька днів, бо був добре знайомий і зі станом російської, і української армії.

“Коли всі інші казали, що Україна буде завойована за пару днів, я похитав головою і сказав, що не думаю, що буде так”, - згадує Гертлінг.

“Тому що я знав ворога. І також знав, як розвинулися українські сили”, - пояснив військовий експерт, нагадавши, що вивчення себе і реалій свого ворога - основа ідеології китайського мислителя Сунь-цзи, автора одного із найвідоміших трактатів із військової стратегії в історії “Мистецтво війни”.

Крім того, Гертлінг вважає, що Україна має усі 3 складові, які назвав необхідними для перемоги у битві інший автор теорії військових наук - Карл фон Клаузевіц. Це - високопрофесійна армія, підтримка народу і ефективна влада.

“Україна має всі ці три складники. А Росія зазнає невдачі в кожному”, - сказав Гертлінг.

Як повідомляв Голос Америки, очільник Пентагону Ллойд Остін вважає, що зараз настає «ключовий момент у боротьбі України за свою свободу».

Під час засідання Міжнародної контактної групи з безпекової допомоги Україні в форматі "Рамштайн" всередині березня він відзначив, що пріоритетами для союзників, які підтримують Україну, є забезпечення потреб України на найближчу перспективу, включаючи надання боєприпасів та зміцнення систем протиповітряної оборони.

На початку тижня Пентагон оголосив про новий пакет двійськової опомоги Україні на суму 2,6 мільярда доларів.

З 24 лютого 2022 року США пообіцяли надати Україні безпекову допомогу на суму понад 35,2 мільярда доларів.

Як повідомляв Голос Америки, державний секретар США Ентоні Блінкен підтвердив підтримку США «у питанні співпраці НАТО з Україною та довгострокову прихильність розбудови обороноздатності України, її можливостей стримування».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG