США застерігають китайські банки та експортерів країни від допомоги військовому потенціалу Росії.
Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила: "Президент Байден і я сповнені рішучості зробити все можливе, щоб зупинити потік матеріалів, які підтримують оборонно-промислову базу Росії та допомагають їй вести війну проти України".
На прес-конференції в Пекіні за результатами 4 днів переговорів, які також торкались національної безпеки, економічних зав'язків між країнами, співпраці у питанні протидії відмиванню грошей, фінансово-технічного обміну, вона наголосила на стурбованості США щодо того, яку роль будь-які компанії, в тому числі розташовані у КНР, відіграють у військових закупівлях Росії.
"Я підкреслила, що компанії, в тому числі в КНР, не повинні надавати матеріальну підтримку війні Росії, і що вони зіткнуться зі значними наслідками, якщо це зроблять. Я підкреслила, що будь-які банки, які сприяють значним транзакціям, які спрямовують товари військового або подвійного призначення на оборонно-промислову базу Росії, наражають себе на ризик санкцій США", - заявила міністерка.
Останній день переговорів міністерки Єллен збігся з візитом до Пекіна міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова. Російське державне інформаційне агентство ТАСС повідомило, що міністри "обговорять ситуацію в Україні та Азійсько-Тихоокеанському регіоні, питання двостороннього співробітництва та взаємодії на міжнародній арені".
Попри продовження тісної співпраці із Росією на тлі війни в Україні, речник міністерства закордонних справ Китаю Мао Нін заявив журналістам у понеділок, що "Китай має об’єктивну та справедливу позицію щодо українського питання".
"Ми активно просуваємо мирні переговори та політичні рішення. Китай не є творцем або стороною української кризи, і ми не робили і не робитимемо нічого, щоб отримати з цього вигоду", - цитує Мао Нін AP.
Як раніше повідомляв Голос Америки, 2 квітня президент США Джо Байден під час телефонної розмови із президентом Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном висловив занепокоєння щодо ролі Китаю в підтримці оборонної галузі Росії. Останній раз лідери спілкувались під час зустрічі у Каліфорнії у листопаді 2023 року.
Нещодавно ж Китай відвідав французький міністр закордонних справ Стефан Сежурне з метою закликати Пекін чинити тиск на Росію для припинення війни в Україні.