На київську сесію ПА ОБСЄ Сполучені Штати прислали найчисельнішу високопоставлену делегацію за весь час існування цієї організації. Як каже сенатор від штату Меріленд Бенджамін Кардин, таким чином у Вашингтоні хочуть показити – ОБСЄ має відігравати активнішу роль у встановленні демократії і безпеки у регіоні:
“Це показник того, що ми вважаємо такі зустрічі дуже важливими. Ми можемо разом працювати над вирішенням спільних проблем. Чи то в галузі прав людини, чи в сфері економіки або захисту довкілля. Ми говоримо про проблеми, які важливі як для Сполучених Штатів, так і для регіону вцілому”.
Лідер більшості у Конгресі демократ Стені Гоєр звернувся до інших держав за допомогою у закритті американської вязниці Гвантанамо. Він називає її ганьбою Сполучених Штатів, що підриває авторитет країни. Її можна ліквідувати протягом місяця, якщо уряди інших країн погодяться прийняти своїх громадян, які є ув'язненими.
Стені Гоєр: “Деякі із в'язнів дуже небезпечні злочинці. Нам потрібно підготувати нові місця для їхнього утримання. І відверто кажучи, поки що ми не маємо необхідної для закриття Гвантанамо підтримки від інших країн. Але сподіваємося на неї в майбутньому”.
Врегулювання регіональних конфліктів на Кавказі і у Придністров'ї, демократичні перетворення, проблеми боротьби із тероризмом та допомога біженцям – це далеко не повний перелік питань, які обговорюють парламентарі з понад 50 країн.
Сенатор Бенджамін Кардин зазначає: “Ми ухвалимо підсумкову декларацію, яка очевидно називатиметься “Київською”. Цей документ говоритиме про наші спільні пріоритети. Я особисто запропонував пункт про боротьбу із дискримінацією та антисемітизмом. Я думаю, ця декларація і буде однією із форм нашої дії”.
Спікер грузинського парламенту Ніно Бурджанадзе підготувала власні пропозиції:
“Однією з моїх ініціатив було розглянути питання про виконання рішень, які ухвалює ОБСЄ. Я завжди критикувала цю організацію за те, що вона приймає важливі рішення, але їх не виконують”.
Українська тема домінувала на форумі лише у перший день. Президент і спікер не утрималися від того, щоб не використати трибуну зібрання для з'ясування стосунків. Віктор Ющенко, пояснив – дострокові вибори потрібні для очищення Ради від корупції. І запросив представників ОБСЄ спостерігати за голосуванням 30 вересня.
Спостерігати за українськими виборами приїдуть і американські конгресмени. Це вони пообіцяли під час особистої зустрічі з президентом.
ПА ОБСЄ засідатиме в Києві до понеділка. Отже, протягом вихідних цей представницький форум має ухвалити всі ключові рішення.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1