У четвер українська фондова біржа вдруге за тиждень призупинила торги. Це сталося через значне падіння вартості цінних паперів українських підприємств. Експерти вважають, що його причина у масовому відтоку із ринків країн що розвиваються іноземного капіталу. Іноземні інвестори покидають країни із підвищеними політичними та економічними ризиками.
11 вересня – черговий чорний день для українського фондового ринку. Через стрімке падіння вартості акцій фондова біржа змушена призупинити торги. У першій половині дня індекс ПФТС, який складається із цінних паперів провідних українських компаній впав на майже 10%.
Іноземні експерти звертають увагу, що за глибиною падіння цього року український фондовий ринок вийшов на перше місце у світі. Капіталізація, тобто вартість українських підприємств, акціями яких торгують на біржі за дев`ять місяців впала майже вдвічі. У той час як минулоріч вони показали рекордне зростання. Оглядачі пояснюють ситуацію тим, що з ринку активно йдуть гроші іноземних інвесторів. Для них українських ринок втратив привабливість. Натомість зростають ризики. Подібна ситуація нині спостерігається у багатьох країнах, що розвиваються, зокрема й сусідній Росії. З початком кризи на Кавказі її також панічно залишає іноземний капітал.
Голова ради НБУ Петро Порошенко називає декілька причин кризи, що насувається. По-перше висока інфляція. Ціни в Україні ростуть чи не найшвидше на континенті. Так само небезпечним є значне перевищення імпорту над експортом. Українські виробники не здатні покривати попит на товари. Тому все більше продукції завозять із-за кордону.
Однак найважливіша причина кризи, на думку Порошенка – безперестанні сварки політиків. Саме це робить неможливим економічні реформи, яких потребує країна. Порошенко закликає політиків покінчити із чварами і боротьбою за владу і об`єднати зусилля для того, щоб не допустити подальшого поглиблення кризи.
Інше за темою
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1