Віктор Ющенко заборонив Юлії Тимошенко продавати Одеський припортовий завод. Президент України підписав указ, яким зупинив розпорядження Кабінету Міністрів про приватизацію ОПЗ. На думку глави держави, передавати стратегічно важливе підприємство у приватні руки, не маючи державної програми з приватизації, не можна. Це «не відповідає інтересам національної безпеки», -- мовиться в указі, що з`явився у четвер на офіційному сайті президента.
Юлія Тимошенко на указ відреагувала негайно, заявивши: приватизація відбудеться, попри президентську заборону:
«Ніщо не завадить цьому, тому що вся ця процедура відбувається на основі рішень не уряду, а Фонду державного майна. А рішення ФДМ не можуть бути заветовані, скасовані, зупинені, призупинені», -- наголосила прем`єр-міністр під час брифінгу у Житомирській області.
Тимошенко запевнила: аукціон пройде, як і планувалося, 29 вересня. Вона також закликала усіх інвесторів, які вже зацікавились підприємством, не відмовлятися від намірів взяти участь у конкурсі.
Своєю чергою, перший віце-прем`єр-міністр Олександр Турчинов назвав «злочинним» намір президента зупинити приватизацію ОПЗ. Як пояснив «права рука Тимошенко», зупинка приватизації є спробою зірвати бюджетний процес та завдати удару по економіці України й авторитету держави. «Інакше як злочином я це назвати не можу», -- заявив Турчинов на прес-конференції в Києві.
А тим часом президент, чий указ проігнорувала прем`єр-міністр, звернувся до Конституційного Суду. У своєму поданні Віктор Ющенко просить перевірити, чи відповідає Основному Закону України затверджений урядом перелік компаній, які підлягають приватизації у 2009 році, та вилучити з цього списку Одеський припортовий завод.
Нагадаємо: відкрите акціонерне підприємство Одеський припортовий завод є одним з найбільших Україні виробників аміаку та азотних добрив; 90% його продукції йде на експорт. Підприємство займає також монопольне становище на ринку послуг з перевантаження аміаку.
У 2008 році Фонд держмайна уже намагався продати Одеський припортовий, проте конкурс був скасований президентом. Новий конкурс ФДМ оголосив у липні цього року; аукціон призначили на 29 вересня. Стартова ціна підприємства становить 4 мільярди гривень; приватизацією вже зацікавились понад десяток компаній.
Нагадаємо також: президент Віктор Ющенко заявив у четвер, що за його розрахунками, фактичний дефіцит державного бюджету-2010, запропонований Кабміном, становитиме понад 100 мільярдів гривень. Глава держави закинув урядові спробу покрити «дірку в бюджеті» за рахунок національної економіки.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1