Спеціальні потреби

Бербок: Росія втягує Азію у свою війну проти України


Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок виступає під час пресбрифінгу після зустрічі з міністром закордонних справ Китаю Ваном Ї в Пекіні, 2 грудня 2024 року. (Фото: Jade GAO / AFP)
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок виступає під час пресбрифінгу після зустрічі з міністром закордонних справ Китаю Ваном Ї в Пекіні, 2 грудня 2024 року. (Фото: Jade GAO / AFP)

Росія намагається втягнути Азію у свою війну проти України, заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок під час свого візиту до Пекіна 2 грудня.

Протягом зустрічі зі своїм колегою, міністром закордонних справ Китаю Ваном Ї, Бербок наголосила, що підтримка Пекіном Москви у її війні проти України позначається на відносинах Китаю з Європейським Союзом й закликала Китай допомогти у досягненні миру.

“Президент Росії (Путін) не тільки руйнує наш європейський мирний порядок своєю війною проти України, але тепер втягує туди Азію через Північну Корею”, – сказала німецька міністерка на брифінгу для преси.

“Тому ми з китайським колегою детально обговорили, що це також не може бути в інтересах Китаю”, - додала вона.

Бербок також підкреслила відповідальність постійних членів Ради Безпеки ООН, таких як Китай, уникати розпалювання та підтримки конфліктів.

Вона закликала до міжнародного мирного процесу для України та сказала, що “саме тому я сьогодні тут, у Китаї”.

Китай намагається представити себе як нейтральну сторону щодо війни в Україні, а також заявляє, що не надсилає летальної допомоги жодній зі сторін, на відміну від Сполучених Штатів та інших західних країн.

Водночас Пекін залишається одним з найближчих політичних та економічних союзників Росії, й офіційно не виступав із засудженням російської війни.

Раніше Китай та Бразилія виступили зі спільною пропозицією мирного врегулювання війни в Україні, яка, однак, не передбачає виведення російських військ з території України, і яку українські дипломати схарактеризували як таку, що має за мету “запобігти програшу Росії” у війні.

Німецька міністерка також наголосила, що “сьогодні виступала за справедливий мирний процес тут, у Пекіні, саме тому, що у нас різні погляди та ролі”.

Раніше в ексклюзивному репортажі агентство Reuters розповіло, що Росія заснувала в Китаї програму для розробки та виробництва ударних безпілотників великої дальності для використання у війні проти України.

Бербок висловила занепокоєння через китайську програму безпілотників.

“Безпілотники з китайських заводів і північнокорейські війська, які атакують мир у центрі Європи, порушують наші фундаментальні інтереси європейської безпеки”, — сказала Бербок після зустрічі з Ваном Ї.

Візит Бербок до Китаю збігся з поїздкою канцлера Німеччини Олафа Шольца до Києва, де він оголосив новий пакет допомоги Україні загальним обсягом 650 мільйонів євро.

На розбіжностях між офіційною позицією Китаю та його підтримкою Москви наголошують і в США.

Так, державний секретар США Ентоні Блінкен заявляв, що китайська риторика та матеріальна підтримка Москви “не тримаються купи".

За його словами, 70 відсотків верстатів і 90 відсотків мікроелектроніки, які імпортує Росія для виробництва військової техніки, включаючи ракети, боєприпаси та бронетехніку, надходить з Китаю та Гонконгу.

“Наш намір не полягає в тому, щоб відокремити Росію від Китаю. Їхні відносини – це їхня справа”, – зазначив Блінкен.

“Але тією мірою, якою ці відносини передбачають надання Росії того, що їй потрібно для продовження цієї війни, це проблема для нас, і це проблема для багатьох інших країн, особливо в Європі”, — додав дипломат.

Бербок також обговорила торгівельні відносини між Німеччиною, найбільшою економікою Європи, та Китаєм, другою економікою світу.

Китай виступає ключовим ринком для німецьких виробників автомобілів та інших промислових товарів.

Наприкінці жовтня ЄС ввів додаткові мита на китайські електромобілі після того, як дійшов висновку в результаті розслідування, що державна підтримка Китаєм своїх автовиробників порушує правила вільної конкуренції та ставить у невигідне становище європейських автовиробників.

Німеччина тоді виступила проти запровадження мит ЄС на китайські електромобілі й закликала до продовження діалогу.

“Рівні умови гри, чесна конкуренція та еквівалентні ринкові умови є важливими”, - сказала Бербок, за словами її речника.

У статті використано матеріали агентств Reuters та AFP.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG