Спеціальні потреби

Бербок: Україні потрібно зміцнити ППО для захисту від “дощу” російських ракет


Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розмовляє з міністром енергетики України Германом Галущенком під час візиту на теплоелектростанцію, зруйновану російською ракетною атакою в Україні, 21 травня 2024 р. (Фото: AP Photo/Євгеній Малолетка)
Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок розмовляє з міністром енергетики України Германом Галущенком під час візиту на теплоелектростанцію, зруйновану російською ракетною атакою в Україні, 21 травня 2024 р. (Фото: AP Photo/Євгеній Малолетка)

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок вчергове прибула до Києва 21 травня, де вона знову закликала партнерів України надати більше систем протиповітряної оборони, щоб захиститися від “дощу російських безпілотників і ракет”.

Наша підтримка базується на глибокому переконанні, що Україна переможе у цій війні
Анналена Бербок

Вона також нагадала, що вступ України до Європейського Союзу повинен стати “необхідним геополітичним наслідком” війни Росії проти України.

“Російські атаки спрямовані безпосередньо на цивільну інфраструктуру. Таку інфраструктуру, як електроенергія, — це те, що потрібно для повсякденного життя, і протиповітряна оборона дуже важлива, але все одно потрібно набагато більше засобів протиповітряної оборони, тому що деякі з ракет і снарядів можуть бути збиті протиповітряною обороною, але, очевидно, не всі”, - заявила Бербок у Києві.

“Це прямо і стратегічно безпосередній напад на інфраструктуру, що забезпечує життя і виживання тут, в Україні, і саме тому я закликаю весь світ збільшити підтримку протиповітряної оборони, а також збільшити підтримку відбудови”, - додала Бербок.

Візит міністерки в Україну має за мету вкотре продемонструвати українцям, що “Німеччина та Європа й надалі твердо стоятимуть на боці України та не відмовляться від своєї підтримки”, йдеться в повідомленні, поширеному на вебсайті Міністерства закордонних справ Німеччини.

Бербок приїхала в Україну “у вирішальний час”, коли Росія посилила завдання повітряних ударів по цивільній інфраструктурі України та розпочала новий наступ у Харківській області, про що Бербок також згадала у своїх коментарях.

“Ситуація в Україні знову різко погіршилася через масовані російські авіанапади на цивільну інфраструктуру та жорстокий російський наступ у Харківській області”, – цитує Бербок видання The Guardian, додаючи, що Україні “терміново потрібна посилена протиповітряна оборона”, щоб захиститися від “дощу російських безпілотників і ракет”.

“Наша підтримка базується на глибокому переконанні, що Україна переможе у цій війні”, – також йдеться в повідомленні на вебсайті німецького МЗС.

Згідно з повідомленнями преси, Бербок також планувала відвідати Харків, однак візит було скасовано з міркувань безпеки.

Німеччина є другим за величиною постачальником військової допомоги Україні у світі після США. Втім країна досі відмовляла у проханнях української влади надати ракети Taurus, які можуть уражувати цілі на відстані до 500 км.

Вступ України до ЄС є необхідним геополітичним наслідком загарбницької війни Росії з порушенням міжнародного права
Анналена Бербок

Водночас Німеччина нещодавно зобов’язалася надати Україні додаткову – третю – систему ППО Patriot американського виробництва. Також згідно з повідомленням МЗС країни, глобальна ініціатива Німеччини з посилення української ППО, розпочата нещодавно Бербок разом з міністром оборони Німеччини Борисом Пісторіусом, вже зібрала майже мільярд євро.

На додаток, Німеччина планує провести конференцію з відбудови України у Берліні у червні цього року, й візит Бербок до Києва покликаний підготувати фундамент для цієї події.

Що стосується прагнення України приєднатися до ЄС, на думку Бербок, долі України та Європи ніколи не були більш пов’язані між собою.

“Путін у своєму імперському маренні хотів захопити Україну, а натомість міцно з’єднав її з Європою. Ніколи раніше наша доля як європейців не була так тісно пов’язана з долею України. Україна з великою рішучістю боронить свою свободу, а також бореться за свободу всіх нас”, - наведено слова міністерка у повідомленні МЗС.

“Вступ України до ЄС є необхідним геополітичним наслідком загарбницької війни Росії з порушенням міжнародного права. Україна досягла дивовижного прогресу та йде курсом реформ, попри руйнівну лють Росії. Зараз важливо не ослабити наших зусиль – у судовій реформі, боротьбі з корупцією та свободі преси”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG