За приблизними підрахунками експертів, до кінця 2011-го року населення Землі досягне 7 мільярдів людей. Разом з цим, прогнозують в Організації Об’єднаних Націй, у світі існуватимуть такі глобальні проблеми як безробіття, недоїдання, висока смертність і екологічна деградація. Колишній президент США Білл Клінтон відслідковує ці проблеми і закликає світових лідерів, політиків, бізнесменів та просто активістів приєднатися до заснованої ним фундації «Глобальна ініціатива Клінтона». Цими днями у Нью-Йорку вона розпочала сьомий, щорічний форум.
Серед основних питань засідання: надання бідним селам справних печей для приготування їжі, аби запобігти загибелі мільйонів людей, які задихаються чадним газом внаслідок приготування їжі на відкритому вогні; Серед інших питань на порядку денному: збагачення їжі кальцієм, що зменшило б смертність серед матерів під час пологів; очищення океанів від пластикового сміття; забезпечення бідних регіонів радіозв’язком на випадок екстрених ситуацій, тощо.
За словами Білла Клінтона, попри серйозні економічні проблеми в США, американці не мають права ігнорувати проблеми, з якими зіштовхнулися інші країни. Учасники конференції висловили підтримку словам екс-президента. Так оглядач видання «Нью-Йорк Таймс» Ніколас Крістоф заявив, що у вирішенні багатьох проблем світу можуть допомогти жінки.
«Краща освіта дівчат стимулюватиме економічне зростання, зменшить кількість конфліктів у суспільстві, покращить здоров’я населення планети. Це неймовірно дешевий спосіб врівноважити ситуацію», – говорить він.
Ця тема була центральною на іншому форумі, під час якого учасники говорили про необхідність покінчити з практикою одруження дівчат в молодому віці. Адже в деяких країнах, коли дівчинці виповнюється 9 років, її видають заміж за набагато старшого від неї чоловіка. І таких випадків щороку налічується близько 10 мільйонів. Екс-президент Ірландії Мері Робінсон говорить, що така практика змушує дівчаток залишати школу і, як наслідок, призводить до неосвіченості і бідності. Учасники форуму закликали світову спільноту припинити цю ганебну практику.
У перший день форуму учасники провели близько 30 панелей, на яких обговорювалися питання, починаючи від проблем нестачі медпрацівників, до того, як краще підготуватися до потенційних катастроф. Від продовольчої допомоги африканським країнам, до відновлення територій зруйнованих військовими конфліктами. Очікується, що участь в одному з таких засідань візьме навіть президент США Барак Обама.
Розсилка
Голос Америки: головне за тиждень
Вибір читачів
1