Спеціальні потреби

За екскурсію по руїнах Детройта беруть 100 "баксів"


За екскурсію по руїнах Детройта беруть 100 "баксів"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

За екскурсію по руїнах Детройта беруть 100 "баксів"

Свого часу символ економічної могутності Сполучених Штатів, серце автомобільного будівництва світу, Детройт, переживає складні часи. Галузь автобудівництва пережила кризу, але в процесі модернізації залишила по собі тисячі непотрібних будинків та приміщень. Детройт перетворився на місто-привид. Щоправда, знаходяться люди, які бачать прекрасне навіть на руїнах. У місті виник унікальний вид туризму – відвідини закинутих районів.

Ніхто не може пригадати, коли востаннє натовпи любителів рок-музики збиралися в одному з театрів. Сьогодні перед будинком можна зустріти хіба що бездомних.

Велична сцена, на якій свого часу виступали такі зірки, як Боб Сіґел, Тед Нюджент та Аліс Купер, нині пронизана страшними дірами.

Враження таке, що будинок постраждав під час бомбардування, але війною тут і не пахло. Це лише класичний приклад економічного занепаду.

Борги Детройта виплатять музейними експонатами?
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00
Фотограф Джесі Велтер каже, що прогнилих стін він не бачить, для нього це все мистецтво:

«Я в цьому бачу красу… і архітектуру».

Колись неповторний католицький собор Святої Агнеси демонструє відвідувачам оббиті колони, розбиті вікна і графіті. Останній раз богослужіння тут відправили у 2006 році.

Поруч церкви знаходиться школа, колишня школа. Тут валяються взуття, підручники, а коридори, де юрбилися учні, тепер набиті сміттям.

Але для Джесі це канва. Його фотоапарат це пензлі, а знімки – картини:

«Думаю, що вони оповідають історію, минуле, що було і що сталося».

А те що сталося з Детройтом, стало для Джесі не просто хобі, а суміжною роботою. Він влаштовує екскурсії по місцях занепаду Детройта:

«Я робив це наодинці, а відтак подумав, а чому б не брати з собою інших».

Детройт перетворився на місто-привид. Щоправда, знаходяться люди, які бачать прекрасне навіть на руїнах.
Спочатку Джесі запрошував на екскурсії колег-фотографів, потім почав брати за це гроші – від 40 до 100 доларів. Більша частина грошей, як він каже, йде на покриття транспортних витрат:

«Мій мікроавтобус вміщує 10 людей, і переважно він заповнений. Я вожу людей на майже 180 об’єктів. Я провів понад 300 екскурсій».

Бізнес Джесі зростає зі збільшенням зруйнованих приміщень. За офіційними даними, у Детройті 78 тисяч будинків, які були знищені пожежами і вандалами.

Детройт тягнуть на дно пенсійні фонди
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00
Говорить голова комітету з ліквідації занепаду Детройта Ґленда Прайс:

«Ми занепокоєні безпекою громадськості».

Ґленда Прайс очолює комітет, який розробляє план з ліквідації занедбаних будинків. За її словами, проект розрахований на 3 роки:

«Ми розглядаємо всі структури міста, всі вакантні ділянки».

Один з таких об’єктів – колишній автомобільний завод Пакард, що займає 16 гектарів землі. Джесі говорить, що завод найпопулярніше місце серед туристів:

Зубожілий Детройт можуть врятувати ... картини
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00
«Коли надивився на це, воно перестає справляти таке гнітюче враження».

Навряд чи туристичний бізнес Джесі ще довго протримається. Завод уже має нового власника, який зацікавлений привести його до порядку. То ж незабаром замість сюрреалістичних руїн, тут може постане щось цікаве.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Viber

XS
SM
MD
LG