Спеціальні потреби

Генерал Марк Міллі сумнівається, що зброя з Північної Кореї може вплинути на хід війни


Генерал Марк Міллі розглядає ймовірність збільшення постачання зброї Північною Кореєю до Росії, зокрема артилерійських боєприпасів, але вважає, що це “навряд чи матиме велике значення”. AP Photo/Manuel Balce Ceneta
Генерал Марк Міллі розглядає ймовірність збільшення постачання зброї Північною Кореєю до Росії, зокрема артилерійських боєприпасів, але вважає, що це “навряд чи матиме велике значення”. AP Photo/Manuel Balce Ceneta

Зброя із Північної Кореї, надана Росії, ймовірно, не мала б великого значення у війні в Україні, сказав голова Об’єднаних штабів США генерал Марк Міллі 16 вересня під час візиту до Норвегії.

За інформацією агенції AP, Міллі розглядає ймовірність збільшення постачання зброї Північною Кореєю до Росії, зокрема, артилерійських боєприпасів, але вважає, що це “навряд чи матиме велике значення”.

“Чи буде велика різниця? Я скептично ставлюся до цього, – сказав Міллі журналістам. – Сумніваюся, що це буде вирішальним”.

Генерал армії США Марк Міллі передбачає, що Північна Корея очевидно готова надати Москві 152-мм артилерійські снаряди радянських часів – в обмін на новітні технології. Про кількість і терміни можливого обміну наразі невідомо.

Такі рішення можуть бути ухвалені після візиту лідера Північної Кореї Кім Чен Ина до Росії. Разом із президентом РФ Володимиром Путіним він оглянув стартовий майданчик під час зустрічі на космодромі на сході Амурської області.

Раніше цього тижня у Пентагоні застерегли керівництво Північної Кореї від надання будь-якої зброї Росії.

Генерал Міллі прибув до Норвегії на зустріч очільників НАТО. Керівники оборонних відомств країн НАТО на околиці Осло протягом наступних кількох днів обговорять у тому числі підтримку України та інші питання регіональної оборони.

Міллі сказав, що Україна потребує більше зброї та обладнання, і що союзники та партнери обговорюватимуть, як це вирішити.

Як повідомляв Голос Америки, адмірал Роб Бауер, голова військового комітету НАТО, сказав під час тієї ж зустрічі в Осло, що стрімке зростання цін на боєприпаси через зростання попиту на зброю та обладнання після вторгнення Росії в Україну, гальмує зусилля НАТО щодо посилення безпеки.

Тим часом головнокомандувач збройних сил Норвегії генерал Ерік Крістофферсен заявив, що кількість російських сил біля норвезького кордону в Арктиці скоротилася до "20% або менше", у порівнянні з кількістю до вторгнення Росії в Україну.

На його думку, це свідчить про те, що президент Росії Володимир Путін "дуже добре знає, що НАТО не є загрозою для Росії", цитує агенція Reuters виступ генерала після зустрічі начальників оборонних відомств країн НАТО в Осло.

Норвегія межує з Кольським півостровом, де зосереджено більшість російської ядерної зброї, а також її Північний флот, який керує російськими атомними підводними човнами, нагадує Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG