Радник Білого дому з питань національної безпеки Джейк Салліван не надав великого значення перемозі на президентських виборах в Ірані прихильника жорсткої політики Ебрахіма Раїсі, заявивши, що рішення США про повторне приєднання до міжнародної угоди щодо ядерної програми Тегерана залежатиме від рішень верховного лідера аятоли Алі Хаменеї.
Раїса прийде на зміну більш помірному в поглядах Хасану Роугані через шість тижнів. Однак Салліван заявив телеканалу АВС, що, незалежно від того, хто буде президентом Ірану, "це не так важливо, як те, чи готова вся їхня система взяти (на себе) неголослівні зобов'язання" відмовитися від можливості розробки ядерної зброї.
Разом із п'ятьма іншими світовими державами США ведуть переговори з Іраном про повернення до угоди 2015 року про обмеження ядерної програми Тегерана, з якої країну вивів колишній президент США Дональд Трамп. Він також відновив скасовані економічні санкції проти Ірану.
Делегації Ірану і шести інших країн повинні були перервати переговори в неділю і повернутися в свої столиці для подальших консультацій.
Глава делегації Ірану Аббас Аракчі заявив: "Ми як ніколи близькі до угоди, але дистанція, що відокремлює нас від угоди, залишається, і подолати її нелегко". Таку ж думку висловив і Салліван.
"У деяких ключових питаннях", таких, як санкції проти Ірану і зобов'язання Тегерана, "треба буде пройти ще досить велику відстань", - заявив радник Білого дому.
"Але стрілка вказує у правильному напрямку, - додав він. - Подивимося, чи зробить Іран важкий вибір, який йому потрібно зробити".
"Остаточне рішення мають бути ухвалені залежно від верховного лідера - чи піде він шляхом дипломатії або зіткнеться з зростаючим тиском з боку не тільки США, але і міжнародного співтовариства", - сказав Салліван.
В іншому інтерв'ю, телеканалу Fox News, Салліван сказав, що нова угода може мати більший термін дії, ніж першочергова, яка розрахована до 2030 року.
Однак, поки не ясно, коли можуть поновитися офіційні міжнародні переговори.
У матеріалі використані джерела: ABC, Fox News
Дивіться також: Бум кіноіндустрії у пост-ковідному Нью-Йорку. Відео