Іспанія надішле Києву "невелику кількість" ракет Patriot, однак не відправлятиме українським силам самі пускові установки цих систем ППО. Про це пише El Pais.
Мадрид відмовився надавати Україні системи Patriot попри наполягання з боку НАТО, щоб європейські держави таким чином посилили протиповітряну оборону на тлі масованих російських атак.
Іспанія має три ракетні батареї, придбані вживаними в Німеччині в 2004 і 2014 роках, повідомляє El Pais.
Іспанське дипломатичне джерело вчора повідомило іноземним журналістам, що Мадриду необхідно "посилити" свої "зобов'язання перед Україною", зазначає Sky News.
Потреба України у ППО
Нині під час віртуального виступу на зустрічі контактної групи з оборонної підтримки України у форматі "Рамштайн" президент Володимир Зеленський закликав союзників направити до Києва додаткові системи протиповітряної оборони для захисту від російських ударів, заявивши, що пауза у фінансуванні оборонної підтримки з боку США допомогла Москві перехопити ініціативу.
"Цього року російські літаки використали вже понад 9 тисяч керованих авіаційних бомб проти України, і нам потрібна здатність збивати бойові літаки, щоб вони не наближалися до наших позицій і кордонів", – сказав Зеленський.
Відкриваючи зустріч "Рамштайн", міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що наголос під час зустрічі буде зроблено на постачанні Україні засобів протиповітряної оборони та боєприпасів.
У понеділок міністри Європейського Союзу заявили, що розглядають можливість надання Україні додаткової протиповітряної оборони, однак конкретних обіцянок щодо систем Patriot не пролунало.
5,5 мільярдів від Швейцарії
Тим часом напередодні Швейцарія схвалила допомогу Україні у 5,5 мільярдів доларів, що передбачає підтримку реконструкції та відновлення цивільної інфраструктури.
У заяві парламент зазначив, що багатомільярдний пакет - це надзвичайний внесок у безпеку Швейцарії та "мир у Європі" через війну Росії проти України.
Reuters зазначає, що на Швейцарію тиснуть західні союзники, щоб вона допомогла Україні, хоча праві націоналісти в парламенті вимагають від країни дотримання суворого нейтралітету.
В середині червня Швейцарія прийматиме міжнародну конференцію щодо миру в Україні на запит президента Зеленського.
Росія не братиме участі в ініціативі, при цьому організатори натомість мають на меті зокрема створення "конкретної дорожньої карти для участі Росії в мирному процесі".
У статті використано матеріали Reuters