160 американців, яких два тижні тому перевезли з китайського Уханя, завершили карантин в Каліфорнії і змогли повернутися додому. Люди провели 14 днів в ізоляції па військовій базі Мірамар, де були під пильним наглядом лікарів. Жоден з них не захворів на коронавірус.
Людей почали вивозити з території бази, де вони перебували під час карантину, на великих білих автобусах у вівторок зранку. Маршрут проходив через місто до аеропорту Сан-Дієго, де карантинники нарешті вийшли на свободу. Багато з них ще досі в масках.
Ми поспілкувались з тими, хто завершив перебування на карантині.
“Вони по-справжньому про нас дбали, перевіряли нас двічі на день. Принаймні наша родина почувалася в безпеці. Також у нас там був дитячий майданчик.” - розповідає Кай, який завершив 14 -денний карантин.
“Нам пощастило що ми вибрались із Китаю, ми щасливчики. Зараз ми пройшли всі перевірки, з нами все добре. Ми були два тижні на карантині. Ми можливо здоровіші ніж більшість людей навколо. “ - з посмішкою на вустах розповідає один із евакуйованих Керрі Монгор.
Евакуйовані були в гарному настрої і розповідали, що, в цілому, карантин не вніс в їхнє життя неприємних емоцій. Кажуть, випустили їх доволі швидко, а також запропонували в дорогу пакети з обідом. А тому хто не мав коштів на квитки, запропонували позичити гроші. Щодо умов у самій військовій базі, - то вони більше схожі на курорт - жартують люди. Мешканка міста Фінікс, Кері, зізналась, коли її евакуювали з Ухань і закрили на карантин в Сан-Дієго, вона змогла нарешті зітхнути з полегшенням.
“Після того як ви проведете два тижні у Ухані – то це виглядає як рай. Там ви не можете виходити на вулиці, вам постійно здається що ви схопите вірус. У мене є друг на карантині в Німеччині. Ми обмінювалися з ним враженнями. І наші умови життя тут були значно кращими. Доброчинні організації приносили нам їжу, добре годували. Вони навіть зважали на те, що серед нас багато китайців і вони готували їжу, яку ми любимо. Було дуже добре “ - зазначила жінка.
“Ви знаєте, ви їсте сніданок, виходити на прогулянку, і дивитесь телевізор. Звичайний нудний день.” - додав один із евакуйованих, мешканець Небраски, Ленс Пітерсон
З аеропорту люди полетять до своїх домівок, у різні штати. Зараз на базі залишилось ще 60 американців. Їх з міста Ухань їх евакуювали пізніше і тому термін карантину ще не завершився.
Тим часом у Медичному Госпіталі Університету Сан- Дієго перебувають два пацієнти, у яких виявили коронавірус. Однак наразі про їхній стан наразі медики не повідомляють. Мешканці ж Сан-Дієго розповідають, - почувають себе у безпеці.
“Ні, я не переживаю. Я нікуди особливо не ходжу, щоб підчепити коронавірус.” - розповідає Ендрія
“Я просто намагаюся бути обережною. Мию руки чи одягаю рукавички. Звичайні заходи безпеки.” - каже Кера
Міська влада Сан-Дієго минулого тижня оголосила надзвичайний стан у зв'язку з вірусом, Однак посадовці запевнили - це лише превентивні дії, адже жодної серйозної загрози для містян немає. Загалом у США на карантині залишається близько 5 сотень американців. Для того аби їх розмістити влада виділила 15 військових баз у різних штатах країни. Однак використовують приміщення поки що лише п’ятьох - три з них в Каліфорнії, одна в Техасі, і одна в Колорадо.
Дивіться також: Чим страшний коронавірус Covid-19, коли чекати вакцину і як можна захиститися. Відео