Спеціальні потреби

“Плани залишитись там надовго” – огляд світових медіа про операцію в Курській області


Фото: Українські військові в Сумській області поблизу кордону з Росією, Reuters
Фото: Українські військові в Сумській області поблизу кордону з Росією, Reuters

Українські сили риють окопи у Курській області, що може вказувати на те, що вони збираються там залишитись надовго, – пише про операцію у Курській області видання Forbes. Автор статті наголошує – кожен день, коли Росія не контратакує дає можливість “українцям окопатись ще глибше”.

На думку автора статті Forbes Девіда Екса, побудова обома сторонами фортифікаційних споруд може означати передбачення статичних боїв, але це не гарантує того, що українські сили закінчили свій наступ чи те, що російські сили не можуть контратакувати та відтіснити українців назад до кордону.

Це означає, що є стабілізація лінії фронту — і довгострокова українська окупація частини Курської області є можливою
Forbes

“Це означає, що є стабілізація лінії фронту — і довгострокова українська окупація частини Курської області є можливою, – пише Forbes. – Зараз, коли надходить допомога від США [Україні], російські війська не можуть розраховувати на те, що в українських сил закінчаться боєприпаси. Щоб відкинути потенційно тисячі українських військових з Курського регіону, їм доведеться захоплювати по одній траншеї”.

Forbes відзначає, що ЗСУ могли розмістити потенційно понад 10 000 військових у Курському регіоні та суміжній Сумській області України. Посилаючись на Український центр оборонних стратегій, Forbes також наводить цифри російських сил, направлених в регіон: йдеться про спроби переправити на лінію зіткнення 10-11 російських батальйонів чисельністю близько 4000 військових.

Німецьке видання Bild, аналізуючи операцію в Курській області, наголошує, що Росія зараз не може зупинити український наступ і наводить прогнози експертів, що швидке просування українських сил може сповільнитись.

“Раптовою атакою в російському Курському регіоні українські збройні сили застали главу Кремля Володимира Путіна і його військове керівництво зненацька. Поки що російська армія не знайшла вирішення як зупинити український наступ. Армія Володимира Зеленського чинить невпинний тиск ракетами, безпілотниками та артилерією”, – пише Bild.

Британське видання The Guardian з посиланням на посадовців зазначає, що мета операції у Курську для України – дестабілізувати Росію. Як і Bild, The Guardian відзначає, що російські сили були заскочені зненацька: “Київ заскочив Росію зненацька, завдавши удару по слабко захищеній ділянці фронту, де не було значних боїв з весни 2022 року, – і прорвав обмежену оборону на кордоні”.

Паніка швидко поширилася селами Курської області на півдні Росії
The Telegraph

Наступ у Курському регіоні – також удар по бойовому духу росіян разом із тим як десятки тисяч росіян залишають свої домівки і їдуть із зони проведення операції, пише видання The Telegraph.

“Паніка швидко поширилася селами Курської області на півдні Росії, коли минулого тижня війська Києва влаштували перше іноземне вторгнення на російську територію з часів Другої світової війни”, – пише The Telegraph. Видання також підкреслює, що новини про Курську операцію підіймають моральний дух українців: “В Україні люди святкують, вболіваючи за українських солдатів, які на їхню думку, дають звичайним росіянам відчути на смак свої пігулки”.

Австралійський генерал у відставці Мік Раян в соцмережі X окреслив три можливі сценарії розвитку операції у Курську. Перший варіант – “консолідація захопленої станом на зараз території і її захист допоки не відбудуться певні переговори”. На думку Раяна, це варіант із найвищим ризиком, оскільки українські позиції в Курському регіоні містять численні невеликі виступи, які легко відрізати та знищити. Це також, за словами Міка Раяна, означало б наразити на ризик значну кількість військових.

Другий варіант – частковий відхід українців із захопленої території на більш придатну для оборони територію. Це, на думку Раяна, зменшило б ризики для українських сил та допомогло б максимізувати політичні і стратегічні вигоди, одночасно зменшуючи ризики втрати бойової сили.

Раптовою атакою в російському Курському регіоні українські збройні сили застали главу Кремля Володимира Путіна і його військове керівництво зненацька.
Bild

Ще один сценарій, за словами Міка Раяна – повний відхід назад до міжнародного кордону між Росією та Україною. “Це дозволило б Україні максимізувати політичні та стратегічні вигоди від операції на території Росії, зберігши при цьому велику кількість досвідчених бойових частин, які можуть бути залучені в наступних наступальних операціях у 2024 та 2025 роках”, – пише експерт.

За його словами, в такому варіанті ціллю було б приниження Путіна, збереження українських бойових сил та надсилання стратегічного сигналу тим хто підтримує Україну, що українські сили можуть перейти в наступ і зробити це з мінімальними ризиками для сухопутних сил.

“Враховуючи збереження українських сил за цього варіанту, він, ймовірно, буде тим, що дасть Зеленському найкращий внутрішньополітичний поштовх і покращить український бойовий дух”, – пише австралійський генерал у відставці.

Дивіться також: Україна осоромила Путіна – західні ЗМІ про українські рейди в Курській області

  • 16x9 Image

    Олексій Коваленко

    Журналіст, ведучий щоденних телепрограм Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми розслідування воєнних злочинів, міжнародних санкцій, військової та економічної підтримки України від США та ЄС. Досліджую питання свободи медіа та протидії російській дезінформації і пропаганді.

Форум

Розсилка

Відео - найголовніше

Комікс про Голодомор «Тінь Сталіна» вийшов у США.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG