Для того, щоб зустріти Новий рік на планеті із різними часовими поясами, світу знадобилося загалом 26 годин.
Першими 2025-й рік зустріли на острові Різдва в Кірибаті, острівній країні в центральній частині Тихого океану. Останнім настання нового року відзначали на Гавайях, на Американському Самоа і низці віддалених островів.
Куля на Таймс-сквер, до створення якої долучився українець
Щоб подивитися наживо, як традиційно опівночі спускають "Кулю часу" на Таймс-сквер у Нью-Йорку, в оглядові зони на Мангеттені прийшло близько 1 млн глядачів.
Людей не злякав дощ, вони запаслися дощовиками та парасольками. Чимало глядачів прилетіло спеціально для цієї події з Європи та інших куточків світу і розповіли, що готувалися до святкування Нового року та плануванням поїздки на Таймс-Сквер практично увесь минулий рік.
Глядачі почали ставати в черги, щоб зайняти місця на Таймс-сквер, від ранку вівторка. Офіційно шоу розпочалося о 18:00, тоді увімкнули світло на кулі, і підняли її на хмарочос One Times Square.
О 23:59 розпочався відлік 60-ти секунд. Опівночі світло на кулі зникло, і з'явилися цифри "2025". На площу висипали тонну конфеті.
Шоу на Таймс-сквер завершилося 1 січня о 12.15 ночі, коли спеціально підготовлені бригади почали прибирати площу.
Куля, яка стала символом Нового року, та за якою понад століття спостерігає натовп у Нью-Йорку та мільйони глядачів з екранів телевізорів по всьому світу, оригінально була виготовлена іммігрантом з України і важила 317 кілограмів.
Як написало CNN та низка інших американських видань, саме іммігранта з України Джейкоба Старра колишній видавець New York Times Адольф Окс, який влаштовував свята біля будівлі з офісом видання, попросив створити нову візуальну композицію на площі. Це було в перші роки 20-го століття.
Джейкоб Старр, як пишуть американські медіа, був майстром роботи з металу і працював у фірмі з виготовлення вивісок Strauss Signs, пізніше відомої як Artkraft Strauss. Він виготовив щось схоже на клітку з заліза та дощок, прикрашену лампами. Її вперше спустили на площу у 1907 році.
Згодом, із роками, конструкцію вдосконалили, перетворивши її на сліпучу кришталеву кулю, якою вона є тепер.
Феєрверки в Лондоні
Погода змусила скасувати святкування на відкритому повітрі в Единбурзі та інших містах у Великій Британії, в країні було оголошене штормове попередження.
Але, попри негоду, в Лондоні тисячі людей спостерігали за шоу феєрверків на берегах Темзи.
Після того, як Біг-Бен ознаменував початок нового року, 11-хвилинна вистава розпочалася з повідомлення "Ваш Новий рік з чистого аркуша".
Під час лондонського феєрверка всім щасливого Нового року побажав улюблений персонаж британців Ведмедик Паддінгтон.
Найбільше святкування Нового року
Під час святкування Нового року в Ріо-де-Жанейро запускали феєрверки, влаштовували музичні концерти, а на статую Христа-Спасителя проєктували символічні зображення.
У мерії Ріо-де-Жанейро вважають це найбільшим у світі святкуванням Нового року, на якому, за їхніми оцінками, зібралося 2 мільйони людей.
Зустріч сонця на Балі
Народними танцями проводжали 2024 рік і зустрічали новий, 2025 рік, на популярному серед туристів острова Балі в Індонезії.
Феєрверки в Таїланді
У Таїланді новорічні феєрверки відбулися над Великим палацом у Бангкоку, який слугував резиденцією королів Таїланду з XVIII століття.
Щоб зайняти кращі місця для перегляду феєрверків човни вишикувалися на річці Чао Прайя.
Новий рік у Сирії після повалення режиму Асада
Тисячі сирійців вийшли на вулиці Дамаску, щоб відсвяткувати перший Новий рік після повалення режиму Башара Асада.
Люди зібралися на площі Омеядів, одній із найбільших площ столиці.
Там виступав діджей, запускали феєрверки.
Феєрверки над пірамідами
Туристи спостерігали і за феєрверками, які спалахували в новорічну ніч над комплексом пірамід у Гізі, в передмісті Каїру, в Єгипті.
Дивіться також: