Спеціальні потреби

США продовжують надавати допомогу Україні у сфері відновлення транспорту – міністр Буттіджедж


Міністр транспорту Піт Буттіджедж виступає перед комітетом Сенату з асигнувань на Капітолійському пагорбі в середу, 20 листопада 2024 року у Вашингтоні. (AP Photo/Mark Schiefelbein)
Міністр транспорту Піт Буттіджедж виступає перед комітетом Сенату з асигнувань на Капітолійському пагорбі в середу, 20 листопада 2024 року у Вашингтоні. (AP Photo/Mark Schiefelbein)

Нинішня адміністрація продовжить проєкти з допомоги Україні в галузі транспорту до останнього дня в офісі, заявив міністра транспорту США Піт Буттіджедж.

Передача повноважень до нової адміністрації обраного президента Дональда Трампа відбудеться після інавгурації 20 січня.

На брифінгу для іноземних журналістів у Нью-Йорку у п'ятницю він повідомив, що незабаром у Молдові відбудуться заплановані зустрічі з питань транскордонного транспортування та логістики працівників Міністерства транспорту США з українськими колегами, на яких продовжиться обмін технічною інформацією та досвідом.

"Ми продовжуємо глибоко цінувати відносини, які наш департамент склав з нашими українськими партнерами як до, так і після повномасштабного вторгнення", – сказав Буттіджедж.

За словами міністра, який побував в Україні за роки повномасштабного вторгнення і зустрічався з керівниками української держави, США зацікавлені у зміцненні партнерства з Україною, у її економічному відновленні та забезпеченні її самостійного розвитку.

"І ми чітко заявили про продовження технічної допомоги для підвищення ефективності транспортування товарів через кордони, зміцнення залізничної та морської інфраструктури та підготовки до відновлення цивільної авіації, коли вони забезпечать справедливий мир", – сказав міністр.

Він додав, що існує сильний рівень підтримки з боку обох партій т американського народу в цілому.

"Тому я сподіваюся – знаючи, що, звичайно, зовнішня політика виконавчої гілки влади буде визначатися президентом і Білим домом – хоча на неї також впливатиме американський народ і голоси в Конгресі, та інші голоси; що і надалі буде зберігатися дуже сильна прихильність і дуже міцні стосунки, які, я сподіваюся, призведуть до незмінної зосередженості на підтримці народу України стільки, скільки буде потрібно", – сказав Буттіджедж.

Як повідомив Голос Америки, напередодні заступник держсекретаря США оголосив кілька пакетів нової допомоги я з відновлення України, зокрема, у галузі транспорту, які планують незабаром виділити уряд США разом з Конгресом.

Виступаючи у Центрі стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), заступник державного секретаря США з управління та ресурсів Ричард Верма у четвер, 12 грудня, сказав, що 223 мільйонів доларів будуть виділені на зусилля із відновлення транспорту, інфраструктури та логістики України.

“Це включає модернізацію прикордонних переходів України на ринок ЄС, а також портів Чорного моря та Дунаю; на оновлення залізничних ділянок у прикордонних зонах з ЄС та підвищення можливостей України експортувати товари до Європейського Союзу”, - розповів заступник держсекретаря США.

Згідно з оцінками експертів Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), зроблених навесні цього року, після початку повномасштабної агресії російські авіаудари знищили та пошкодили транспортну та логістичну інфраструктуру, включаючи ключові порти, дороги та зерносховища, зробивши ці активи непридатними для використання або потребують ремонту та перебудови.

Судноплавство через Чорне море, головну артерію для торгівлі сільськогосподарською продукцією, частково відновилося, але залишається вразливим до атак.

Авіаційний транспорт перестав працювати у перший день повномасштабного вторгнення і зможе відновитися лише після усунення небезпеки для перельотів, додають фахівці.

Раніше цього тижня Європейський Союз повідомив, що виділить понад 52 мільйони євро на чотири проєкти транспортної інфраструктури України, пов’язані із залізницею, пунктами пропуску, річковими інформаційними службами та аеронавігацією.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG