Спеціальні потреби

Уряд Франції пішов у відставку. Що далі?


Прем’єр-міністр Франції Мішель Барньє (ліворуч) реагує на результати голосування щодо першого вотуму недовіри уряду Франції в Національних зборах у Парижі, 4 грудня 2024 року.
Прем’єр-міністр Франції Мішель Барньє (ліворуч) реагує на результати голосування щодо першого вотуму недовіри уряду Франції в Національних зборах у Парижі, 4 грудня 2024 року.

Прем'єр-міністр Франції Мішель Барньє подав у відставку в четвер. Барньє пробув на посаді прем'єр-міністра три місяці - найкоротший строк в сучасній історії Франції.

Президент Франції Еммануель Макрон звернеться до країни ввечері в четвер.

У середу депутати Національної асамблеї від крайніх лівих і крайніх правих висловили недовіру урядові. Таким чином, залишивши Францію вдруге цього року без діючого уряду.

Раніше Барньє використав конституційне повноваження, щоб змусити парламент прийняти непопулярну бюджетну пропозицію, яка, за його словами, була ключовою для вирішення значних економічних проблем Франції.

Лідерка ультраправих Марін Ле Пен заявила французькому телебаченню, що запропоновані Барньє скорочення витрат і підвищення податків були вкрай несправедливими для звичайних людей. Вона висловила оптимізм, що новий уряд зможе підготувати кращий бюджет.

Матільда Пано з ультралівої партії "Нескорена Франція" (La France Insoumise) заявила, що самому Макрону час піти з посади.

Макрон заявив, що нікуди не піде. Але після поразки на парламентських і європейських виборах на початку цього року його вплив зменшився. Франція має великий державний борг і дефіцитом бюджету, а також переживає економічну стагнацію.

Держслужбовці оголосили страйк у четвер, вимагаючи підвищення зарплат та покращення умов праці. Страйк позначився на роботі шкіл, мерій, лікарень і транспорту. Наступного тижня очікується страйк залізничників.

Потрясіння у Франції відбуваються у складний час для Європи. Інший суперважковаговик Європейського Союзу, Німеччина, також переживає економічні та політичні труднощі.

Блок має внутрішніми розбіжностями, більш нахабною Росією, важкою ситуацією в Україні та невизначеністю щодо нової адміністрації Трампа в США, яка, як побоюються європейці, буде менш схильна підтримувати Київ, вільну торгівлю та трансатлантичний альянс.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG