Кампанія Дональда Трампа в неділю опублікувала заяву від сімей загиблих під час виконання військового обов’язку, які запросили його на Арлінгтонське національне кладовище. Захищаючи кандидата в президенти від Республіканської партії, вони наполягають на тому, що кандидатка у президенти від демократів віце-президентка Камала Гарріс політизує питання полеглих військовослужбовців США.
Трамп критикує Гарріс через те, як адміністрація Байдена впоралася з виведенням США з Афганістану в 2021 році, та атаку смертника, у результаті якої загинули 13 військовослужбовців США.
Гарріс у суботу звинуватила Трампа в організації "політичного трюку", який продемонстрував "зневажливе ставлення до священної землі", де поховано багато загиблих у війні в Афганістані. Трамп і сім'ї кількох із загиблих під час вибуху звинувачують Гарріс, як і президента Джо Байдена до того, як він вийшов з перегонів, у смерті своїх близьких. Родини кажуть, що на Арлінгтонському кладовищі колишній президент вшановував їхніх близьких.
Пізніше його кампанія розповсюдила фотографії візиту, незважаючи на заборону проведення політичних заходів на цвинтарі.
"Президента Трампа запросили ми, сім’ї загиблих військових, взяти участь в урочистих церемоніях, присвячених триріччю смерті наших дітей", — йдеться у спільній заяві родичів. "Він був там, щоб вшанувати їхню жертву, а віце-президентка Гарріс ганебно перетворила цей священний момент на політичну хитрість".
Минулого понеділка Трамп поклав вінки на честь сержантки Ніколь Гі, штабного сержанта Даріна Гувера і штабного сержанта Раяна Кнаусса. Вони були серед 13 військовослужбовців США та понад 100 афганців, які загинули 26 серпня 2021 року під час вибуху в міжнародному аеропорту Хаміда Карзая, коли американські війська виводилися з Афганістану.
Трамп подякував членам сім'ї за їхню заяву в соціальних мережах. "Дякую, що сказали, що хотіли, щоб я стояв з вами... і фотографував, що це було ваше прохання, а не моє", — написав він.
Протягом вихідних Трамп використовував свої облікові записи в соціальних мережах, щоб поширювати відео відгуків деяких родичів, які підписали заяву.
Крісті Шамблін, теща Джі, сказала в 90-секундному повідомленні, що Трамп і його помічники "з повагою" і "розрадою" ставилися до сімей, які зібралися в Арлінгтоні. Відтак вона прямо звернулася до Гарріс.
"Чому ви не подзвоните і не поясните, чому ви називаєте смерть моєї невістки успіхом?" — сказав Шамблін. "Чому у день, коли ми святкували смерть наших близьких, ви показали зневагу не тільки по відношенню до них, але й нас?"
У 2021 році Байден і перша леді Джилл Байден побували на базі ВПС Дувр на церемонії повернення останків військовослужбовців на територію США. Байдени приватно зустрілися з членами родини в Дуврі. На церемонії до Байденів приєдналися кілька вищих помічників в адміністрації, зокрема міністр оборони Ллойд Остін, тодішній голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі та держсекретар Ентоні Блінкен.
Шамблін була серед кількох членів сім'ї, які виступали на національному з'їзді Республіканської партії в липні від імені Трампа. Кілька членів родини приєдналися до напарника Трампа, сенатора від Огайо Джей Ді Венса, під час телефонної конференції зі ЗМІ.
Поява Трампа на Арлінгтонському цвинтарі викликала суперечки після того, як офіційні особи з питань оборони заявили, що його передвиборчу кампанію попередили про заборону фотографувати, та що між помічниками Трампа та працівником кладовища сталася сварка. Після цього офіційні особи заявили, що співробітник, якого двоє співробітників кампанії Трампа нібито "словесно образили та відштовхнули", відмовився висунути звинувачення.
З тих пір представники кампанії Трампа критикували офіційних осіб Пентагону, стверджуючи, що передвиборна кампанія мала дозвіл запросити когось для зйомки відео.
Після того, як Байден вийшов з перегонів в липні, Трамп зосередив свою критику на Гарріс, зокрема її ролі в прийнятті зовнішньополітичних рішень. Він підкреслив заяви віце-президентки про те, що вона була останньою людиною в кімнаті перед тим, як Байден прийняв рішення вийти з Афганістану.
Адміністрація Байдена дотримувалася зобов’язань і графіку виведення військ з Афганістану, про які адміністрація Трампа домовилася з Талібаном у 2020 році. У 2022 році призначений урядом спеціальний слідчий визначив, що рішення, прийняті Трампом і Байденом, були ключовими факторами, що призвели до швидкого краху армії Афганістану та захоплення країни Талібаном.
Під час передвиборчої кампанії цього року Трамп сказав, що піти було правильно, але що адміністрація Байдена зробила це погано.
"Ми збиралися зробити це з гідністю та силою", — сказав він у нещодавній промові в Мічигані.