Світовий банк закликав міжнародних донорів та уряди африканських країн активізувати зусилля у боротьбі з ВІЛ-інфекцією, аби запобігти новим випадкам зараження і таким чином зменшити кошти, які щороку витрачають на лікування ВІЛ-інфікованих.
У новій доповіді представники банку зазначають, що на існуючі програми лікування може не вистачити коштів, якщо кількість інфікованих постійно збільшуватиметься.
Автори доповіді кажуть, уряди мають фінансувати лікування хворих на ВІЛ/СНІД так само як, наприклад, виплати пенсій, які не припиняються навіть у разі зменшення бюджетних надходжень.
Представники Світового банку рекомендують посилити профілактичні заходи за допомогою регіональних рішень. У країнах Південної та Центральної Африки проживає дві третини ВІЛ-інфікованих у світі, незважаючи на те, що населення цього регіону становить всього лиш 12% від загальної кількості людей на планеті. У доповіді зазначено, що у Ботсвані чверть населення у віці від 15 до 49 років – ВІЛ-інфіковані. А у Королівстві Свазіленд витрати, необхідні для боротьби з ВІЛ/СНІДом до 2020-го року, становитимуть 7% економіки країни, і уряд потребуватиме значно більшого зовнішнього фінансування.
Глобальне фінансування боротьби з ВІЛ/СНІДом зросло з 260 мільйонів доларів у 1996-му році до 15 мільярдів доларів у 2010-му. Але генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав донорів збільшити вливання до 24 мільярдів, необхідних для фінансування глобальної ініціативи.