Спеціальні потреби

З України виїхали понад 5 мільйонів людей – ООН


Українські біженці в Перемишлі, Польща
Українські біженці в Перемишлі, Польща

Число українців, які залишили свою батьківщину після вторгнення Росії, перевищило 5 мільйонів, ідеться в оприлюдненому 20 квітня повідомленні Управління верховного комісара ООН у справах біженців. За цими даними, це найбільший потік біженців у Європі з часів Другої світової війни.

90 відсотків біженців становлять жінки та діти, оскільки українська влада не дозволила виїжджати з країни чоловікам призовного віку.

Раніше цього місяця ООН заявила, що через війну в Україні внутрішньо переміщеними особами стали близько 7,1 мільйона людей.

Польща, яка прийняла приблизно 2,83 мільйона біженців, стала основним пунктом призначення для тих, хто перетинає кордон. Румунія стала прихистком для понад 757 тисяч українців.

Інший сусід України, Угорщина, наразі прийняв близько 471 тисячі українських біженців. Молдова, одна з найбідніших країн Європи, стала рекордсменом за кількістю українських біженців на душу населення, там опинилися понад 426 тисяч українців.

До Словаччини прибули близько 342 тисячі біженців, ще 24 тисячі утікачів від війни прийняла Білорусь, яка є головним союзником Росії.

Сполучені Штати Америки заявляли про готовність прийняти до 100 000 українців та інших вимушено переміщених осіб, які тікають від війни в Україні, ймовірно, використовуючи такі інструменти, як програми возз'єднання родин, прийому біженців, імміграційні та неімміграційні візи, та ін.

Від 20 чисел лютого до 11 квітня до Мексики з України прибуло 9 660 українців, на сьогодні щоденно в середньому - близько 500 осіб, розповіла під час організованого організацією «Разом» вебінару Оксана Драмарецька, надзвичайна і повноважна посолка України у Мексиці. Щойно у США заявили про готовність прийняти 100 тисяч українських біженців, сказала вона, Мексика спростила порядок перетину кордону для громадян України.

Українці переважно перетинають кордон по так званому «гуманітарному дозволу» (humanitarian parole- англ.).

Як відзначає Служба імміграції та громадянства США, гуманітарний дозвіл дозволяє особі, яка може бути неприйнятною або іншим чином не підлягає в’їзду в Сполучені Штати, перебувати в Сполучених Штатах тимчасово через нагальні гуманітарні причини, або значне суспільне благо.

Міністерство внутрішньої безпеки США 31-го березня опублікувало на своєму веб-сайті опис різних шляхів для українців легально потрапити до Сполучених Штатів, куди входить й винятковий дозвіл. Особи, йдеться у поясненні, можуть вимагати його “для себе або від імені іншої особи, яка перебуває за межами Сполучених Штатів з невідкладних гуманітарних або значущих суспільно корисних причин”.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG