Спеціальні потреби

Мексика відмовила в посадці військових літаків зі США з мігрантами, прийняла Гватемала


На фото від Міністерства оборони США - фахівці митної та прикордонної служби США скеровують мігрантів без документів на борт літака C-17 Globemaster III у Форт-Блісс, штат Техас, 23 січня 2025 року. Nicholas J. De La Pena/DVIDS/AFP
На фото від Міністерства оборони США - фахівці митної та прикордонної служби США скеровують мігрантів без документів на борт літака C-17 Globemaster III у Форт-Блісс, штат Техас, 23 січня 2025 року. Nicholas J. De La Pena/DVIDS/AFP

Мексика відхилила прохання адміністрації президента Дональда Трампа дозволити військовому літаку США, який депортує мігрантів, приземлитися в країні, інформує агенція Reuters з посиланням на офіційних осіб США та Мексики, підтверджуючи інформацію, яку раніше оприлюднило видання NBC News.

Натомість військові літаки Air Force C-17 здійснили два подібні рейси до Гватемали з приблизно 80 мігрантами в кожному, констатує Reuters. Третій літак до Мексики так і не вилетів зі США, стверджує NBC.

За даними місцевих міграційних органів і посольства США в Гватемалі, у п’ятницю, 24 січня, у Гватемала-Сіті приземлилися два військові літаки з депортованими мігрантами з Тусона, штат Аризона, та Ель-Пасо, Техас, пише The New York Times.

Посольство США в Гватемалі не змогло підтвердити журналістам газети, скільки ще військових літаків очікується для транспортування депортованих до країни та в які терміни.

NBC News нагадує, що відносини між Мексикою і США опинились у центрі уваги після заяв президента США Трампа про намір встановити мито у розмірі 25% саме з огляду на потік мігрантів з країни до американських кордонів.

За інформацією Associated Press, Міноборони США надсилає 1500 військовослужбовців для охорони американсько-мексиканського кордону відповідно до наміру президента США оголосити надзвичайний стан на кордоні.

Міністерство закордонних справ Мексики у своїй заяві ввечері в п'ятницю, 24 січня, заявило, що країна має “дуже добрі відносини” зі США та співпрацює в таких питаннях, як імміграція.

“Коли мова йде про репатріацію, ми завжди сприймемо прибуття мексиканців на нашу територію з розпростертими обіймами”, – заявили в міністерстві.

Про відмову в дозволі на посадку літаків МЗС у повідомленні не згадано.

Раніше цього місяця президентка Мексики Клаудія Шейнбаум запропонувала перейменувати Північну Америку, включно зі США, на "Мексиканську Америку" — історичну назву, використану на ранній карті регіону. Так вона відповіла на намір Дональда Трампа перейменувати Мексиканську затоку на Американську.

Пентагон повідомив, що його літаки депортують 5000 мігрантів, які наразі перебувають під вартою в Ель-Пасо, Техас, і Сан-Дієго, Каліфорнія.

Про це говорив в.о. міністра оборони Роберт Салессес заявив у своїй заяві цього тижня, стверджуючи, що у рамках співпраці з Держдепом Міноборони надасть військові літаки для цієї цілі.

Bloomberg нагадує, що Дональд Трамп пообіцяв вжити заходів щодо приблизно 11 мільйонів людей, які перебувають у країні нелегально.

Наступні рейси, за інформацією видання, крім Гватемали прийматиме і Сальвадор.

Як повідомляв Голос Америки, Сенат США проголосував за ухвалення законопроєкту, запропонованого Республіканською партією, який вимагає затримувати мігрантів без документів, якщо їх звинувачено у певних злочинах.

Трамп називає ситуацію на кордоні США з Мексикою найбільшою проблемою національної безпеки.

“Як він і обіцяв, президент Трамп посилає світові рішуче повідомлення: ті, хто нелегально в’їжджає до Сполучених Штатів, зазнають серйозних наслідків”, – йдеться у повідомленні Білого дому.

Раніше цього тижня адміністрація Дональда Трампа оголосила про відновлення програми, відомої як “Залишатися в Мексиці”, яка полягала у тому, щоб немексиканські шукачі притулку чекали в Мексиці, а не США, поки їхні справи в Сполучених Штатах не будуть вирішені.

Клаудія Шейнбаум заявила, що такий крок вимагатиме згоди країни, яка приймає шукачів притулку, і що Мексика цього не зробила.

Вона також заявила, що не погоджується з масовими депортаціями, і що мексиканські іммігранти життєво важливі для економіки США.

У минулому військові літаки США використовувалися для переміщення людей з однієї країни в іншу, наприклад, під час виведення США з Афганістану в 2021 році.

Представник транспортного командування США сказав ABC News, що два рейси для депортації були першим випадком, коли літак USTRANSCOM використовувався для такої місії з моменту заснування військового командування в 1982 році.

У перший день свого другого терміну на посаді президент США Дональд Трамп оголосив про серію виконавчих заходів щодо імміграції та безпеки кордонів.

Трамп підписав накази, які його посадовці назвали "імміграційною політикою здорового глузду".

Це, зокрема, оголошення надзвичайного стану на південному кордоні США, розгортання там військових, будівництво стіни на кордоні, припинення надання притулку та припинення громадянства за правом народження для деяких дітей мігрантів, народжених у США.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG