Спеціальні потреби

Путін вибачився перед Алієвим за "трагічний інцидент" з літаком Азербайджану. Алієв каже про "фізичний і технічний вплив ззовні"


Похорон в Баку 13-річного Махаммадалі Еганова, який загинув у катастрофі пасажирського літака «Азербайджанських авіаліній» поблизу Актау, у Казахстані. Азербайджан, 28 грудня 2024 року. REUTERS/Азіз Карімов
Похорон в Баку 13-річного Махаммадалі Еганова, який загинув у катастрофі пасажирського літака «Азербайджанських авіаліній» поблизу Актау, у Казахстані. Азербайджан, 28 грудня 2024 року. REUTERS/Азіз Карімов

Президент Росії Володимир Путін вибачився перед президентом Азербайджану Ільгамом Алієвим за аварію літака "Азербайджанських авіаліній", назвавши її "трагічним інцидентом".

Про розмову повідомила пресслужба Кремля у суботу, 28-го грудня.

У повідомленні сказано, що Путін вибачився у зв'язку з "трагічним інцидентом" у повітряному просторі Росії і висловив глибокі співчуття сім'ям загиблих, побажавши постраждалим якнайшвидшого одужання.

У повідомленні мовиться, що в розмові Путіна та Алієва йшлося про те, що азербайджанський пасажирський літак неодноразово намагався зайти на посадку в аеропорт міста Грозний.

"У цей час Грозний, Моздок та Владикавказ атакували українські бойові безпілотні літальні апарати, і російські засоби ППО відбивали ці напади", – йдеться у повідомленні Кремля.

Кремль зазначив, що у Грозному працюють співробітники Генеральної прокуратури Азербайджану. Слідчий комітет Росії, як стверджується, допитує у справі у тому числі і військових.

Пресслужба президента Азербайджану також повідомила про розмову з Путіним, але написала, що він вибачився за те, що літак "зазнав у повітряному просторі Росії фізичного та технічного впливу ззовні, внаслідок чого стався трагічний інцидент".

Президент Алієв зазначає його пресслужба, відзначив, що літак «Азербайджанських авіаліній», перебуваючи в повітряному просторі Росії, зазнав фізичного і технічного впливу ззовні і повністю втратив керування, був направлений до казахстанського міста Актау і зміг здійснити аварійну посадку тільки завдяки хоробрості".

Алієв наголосив, що на фюзеляжі літака були численні пробоїни, а "пасажири і члени екіпажу, ще перебуваючи в повітрі, отримали поранення від "сторонніх частинок", що пробили обшивку і потрапили в салон літака.

Також він наголосив, що є свідчення бортпровідників, що вижили, і пасажирів літака підтверджують "факт зовнішньої фізико-технічної дії".

У повідомленні мовиться, що "для всебічного розслідування причин катастрофи" за пропозицією Азербайджану організовано групу, що складається з міжнародних експертів, яка вже розпочала роботу.

Як повідомляв Голос Америки, у п'ятницю Сполучені Штати запропонували свою допомогу у розслідуванні падіння літака.

Радник Білого дому з комунікацій у сфері національної безпеки Джон Кірбі заявив, що є ознаки того, що літак "Азербайджанських авіаліній", який розбився цього тижня в Казахстані, ймовірно, збила російська система ППО.

Раніше Росія заявила, що на борту рейсу "Азербайджанських авіаліній" могла виникнути позаштатна ситуація через зіткнення борту зі зграєю птахів і командир вирішив йти на запасний аеродром, яким було обрано Актау.

Президент України Володимир Зеленський заявив у суботу, що розмовляв з президентом Алієвим з приводу азербайджанського літака, який розбився в Казахстані.

"Ключовим пріоритетом зараз є ретельне розслідування, щоб дати відповіді на всі запитання про те, що насправді сталося. Росія має надати чіткі пояснення та припинити поширення дезінформації", - мовиться у твіті Зеленського, опублікованому після розмови.

"На фото й відео чітко видно пошкодження фюзеляжу літака, зокрема пробоїни та вм’ятини, які дуже нагадують удар ракетою ППО", – наголошує Зеленський у мережі Х.

Літак Embraer 190AR, що виконував рейс з Баку до Грозного, зазнав аварії 25 грудня в Казахстані, екіпаж попрямував туди після невдалої посадки в Чечні. На борту було 67 осіб, 38 з них загинули.

Крім відео фюзеляжу літака, на якому було видно численні проколи, що відповідають обстрілу зенітної системи, є також докази того, що Росія в той час глушила навігаційну систему GPS біля Грозного, імовірно, для захисту від атаки українських безпілотників.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Україна та Європа у 2025 році: які очікування.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:14 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG