Спеціальні потреби

На Флориді тривають очисні роботи


Американський штат Флорида, який має близько тисячі трьохсот кілометрів берегової лінії, є одним з найпопулярніших місць відпочинку у Сполучених Штатах. Втім, цього року через витік нафти у Мексиканську затоку замість туристів тут можна здебільшого побачити очисні бригади.

Робота з очищення узбережжя починається у небі. Тричі на день літак берегової охорони вилітає на пошук плям нафти. Члени екіпажу уважно дивляться на поверхню води. Знайти плями під водою допомагає радар. Потім ці данні порівнюються з супутниковими знімками та спостереженнями, зробленими з борту кораблів. Скотт Мерфі, пілот берегової охорони, каже, що знайти пляму з повітря не так вже і легко, як здається на перший погляд: літак рухається зі швидкістю п’ять кілометрів на хвилину і пляму нафти можна переплутати з тінню великої хмари чи скупченням водоростей. Також, навіть якщо їм вдається знайти нафту, координати плями, що надсилаються для аналізу до станції берегової охорони, можуть бути лише приблизними. «Не можливо знати напевно, бо пляма рухається під дією підводної течії, хвиль та вітру. Вона може збільшуватися, рухатися у напрямку до берега чи навпаки», - каже інший пілот Браян Боленд.

Тривають очисні роботи і на узбережжі. Популярний серед туристів пляж Пенсикола вже забруднений нафтою. Експерти кажуть, що чистити пляжі не так вже і важко – інша справа узбережні болотисті води. Природоохоронці побоюються, що нафта може знищити рослинність та поставити під загрозу усе життя в лагунах. «Водорості є дуже важливими. Вони фільтрують воду. Ламантини споживають водорості, черепахи їдять водорості. Також водорості становлять притулок для мальків риб», - каже єгер національного парку Ден Кайгер.

На Флориді ще залишається достатньо берегової лінії, яку не зачепила нафтова пляма. Втім, місцеві охоронці природи та урядовці побоюються, що через вітри та сезон ураганів це може змінитися.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Інше за темою

Розсилка

Відео - найголовніше

Білий дім: як Вашингтон допомагав Києву у 2024 році. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:11 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG