Спеціальні потреби

Винищувачі США забезпечать "повітряний щит" НАТО між Чорним та Балтійським морями - ВПС США


Фото: винищувачі США Raptor F-22, 2019 рік. Крис Држвзговськ/ВПС США/Handout via REUTERS 
Фото: винищувачі США Raptor F-22, 2019 рік. Крис Држвзговськ/ВПС США/Handout via REUTERS 

Цього тижня США американські винищувачі Raptor F-22 прибули до Німеччини. Винищувачі буде розміщено у Польщі на ротаційній основі і вони стануть частиною повітряного захисту НАТО від Чорного до Балтійського морів, повідомили у ВПС США.

Цей захист "створить єдиний практично безшовний щит від Балтійського моря до Чорного моря, забезпечуючи здатність союзників НАТО захищати і обороняти територію Альянсу, населення та сили від загроз з повітря та ракет", йдеться у повідомленні ВПС США в Європі.

Цього тижня лідери країн Балтії закликали президента США Джо Байдена збільшити присутність США в регіоні а також на східному фланзі НАТО загалом. "Рішення прийняті в Мадриді є ключовими для миру в Європі та безпеки всієї трансатлантичної спільноти", - написав президент Литви Гітанас Науседас у соцмедіа.

Як повідомляв Голос Америки, на саміті НАТО в Мадриді, що відбувся наприкінці червня, країни Альянсу погодили значне збільшення кількості військ, розгорнутих у Європі.

Наразі країни НАТО чергуються в патрулюванні повітря над країнами Балтії, адже ті не мають власних винщувачів, повідомили в НАТО.

З 1 серпня на патрулювання неба над країнами Балтії заступають сили Німеччини, Угорщини та Італії, повідомили в НАТО. Вони замінять підрозділи сил Бельгії, Франції та Іспанії.

"Патрулювання повітря з боку НАТО - чіткий приклад солідарності Альянсу в дії, - заявила речниця НАТО Оана Лунгеску. - В час, коли європейську безпеку кардинально змінила війна Росії проти України, винищувачі НАТО готові в будь-який час захистити повітряний простір Альянсу".

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Білий дім: як Вашингтон допомагав Києву у 2024 році. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:11 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG