Спеціальні потреби

Місцеві вибори по-американськи: Бюлетені поштою і 10 років за шахрайство


"Свято" із явкою у 20%: Репортаж з місцевих виборів у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

"Свято" із явкою у 20%: Репортаж з місцевих виборів у США. Відео

Поки до місцевих виборів в Україні лишається кілька днів, і кожної години вибухають нові передвиборчі скандали, в американському штаті Вірджинія, без зайвого галасу і метушні, теж готуються обирати депутатів – Генеральної асамблеї, тобто парламенту штату. У низці міст голосуватимуть також за мерів та голів шкільних рад.

Вибори призначені на 3 листопада. Але проголосувати можна ще за 45 днів до цієї дати. Для цього тут передбачена спеціальна процедура.

Поважна причина і дійсне посвідчення особи необхідні для того, аби проголосувати дочасно. На дільниці треба лише заповнити анкету відсутності і отримати бюлетень.

Від електронного голосування американці почали поступово відмовлятись ще у нульових. Академіки розкритикували технологію за ненадійність. Однак голоси все одно підраховує машина – розповідає голова виборчої комісії Арлінгтонського округу Лінда Ліндберг.

«Цифровий сканер зчитує позначки на бюлетені і групує їх відповідно до отриманої інформації. А також він зберігає цифрову копію кожного бюлетеня. Але якщо система дасть збій і доведеться перераховувати голоси – у нас будуть і паперові копії теж».

Голосувати онлайн у Вірджинії не дозволено, але в інтернеті можна замовити бюлетень, який прийде поштою. Така собі альтернатива відкріпному талону – розповідає Лінда Ліндберг.

«Найперше, виборець має заповнити аплікаційну форму, вказавши, чому не зможе прийти на вибори. Підписавши її, він тим самим підтверджує, що надає правдиву інформацію під страхом покарання. Коли ж він надсилає заповнений бюлетень – має підписати інший документ, підтверджуючи, що голосує саме він. Це має бути засвідчено іншою персоною».

Працівник виборчої дільниці Білл пояснює ще одну важливу деталь:

До 10 років за гратами за виборче шахрайство – такі закони у Вірджинії

«Якщо хтось не хоче надсилати бюлетень поштою, може принести його особисто. Ми не можемо брати документ в руки. Все вкидається прямо у спеціальну скриню. У кінці дня приходить менеджер, забирає скриню і обробляє бюлетені. Вкинути конверт із бюлетенем може за вас хтось інший. Приміром – сусід».

Шахрайство можливе, але трапляється рідко – кажуть у виборчій комісії. Причина – очевидна – пояснює Лінда Ліндберг.

Явка на місцевих виборах – трохи більше 20%

«У разі, якщо виборець продає свій голос, він може сісти за грати, отримати великий штраф і абсолютно точно буде позбавлений свого права голосу».

До 10 років за гратами за виборче шахрайство – такі закони у Вірджинії. Теж саме чекає і на політиків у разі підкупу виборців. Тому питання про обмін голосу на крупу і олію відверто дивує речницю вірджинських демократів Морган Фінкельштейн.

Тому плакатів, які закликають прийти на вибори – більше, ніж агіток за конкретних кандидатів

«Неважливо, у якій ти партії – є певні стандарти, яких ми намагаємося дотримуватись. І якщо хтось таке робить – його неодмінно спіймають і посадять до в’язниці».

Набагато більша проблема для обох партій – переконати власних прибічників прийти і проголосувати. Явка на місцевих виборах – трохи більше 20%. Тому плакатів, які закликають прийти на вибори – більше, ніж агіток за конкретних кандидатів. Кожному виборцю на дільниці тішаться, як рідному. Видають наліпки і просять приходити ще – наступного року.

Дивіться також: Хто приїде спостерігати за виборами в Україні розповіли у діаспорі

Хто приїде спостерігати за виборами в Україні розповіли у діаспорі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:03 0:00

  • 16x9 Image

    Юлія Ярмоленко

    Кореспондентка Голосу Америки в Білому домі. Ведуча програм ЧасTime і Брифінг. Приєдналася до команди 2015-го. Спеціалізується на американсько-українських відносинах, зовнішній та внутрішній політиці США. Висвітлює президентські вибори у США з 2016-го року. До Вашингтона, працювала журналісткою-міжнародницею у новинах на ICTV. Випускниця Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка. Народилася в Києві.

    Коли випадає нагода відімкнутися від новин, – читає книжки, подорожує, і пробує виростити буряки, інжир і гострий перець на вашингтонському балконі. 

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG