Спеціальні потреби

Польські протестувальники припинили блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною


 Проблеми в торгівлі із європейськими сусідами не минули для України "безболісно", кажуть в МВФ. Фото для ілюстрації: пункт перепуску на кордоні України та Польщі, Краковець, Україна
Проблеми в торгівлі із європейськими сусідами не минули для України "безболісно", кажуть в МВФ. Фото для ілюстрації: пункт перепуску на кордоні України та Польщі, Краковець, Україна

В понеділок польські фермери припинили протести на останньому пункті пропуску з Україною, що залишався заблокованим.

Зупинку протестів, що місяцями перешкоджали двосторонній торгівлі, підтвердили, як Київ, так і Варшава.

Міністр агрополітики України Микола Сольський подякував урядові та бізнес-асоціаціям Польщі за розблокування пунктів пропуску.

“Переговори, які тривали, були нелегкими, але головне, що ми маємо результат ”, - йдеться в заяві Сольського, розміщеній та вебсторінці Міністерства.

Сольський вказав, що сторони щомісяця обмінюватимуться цифрами щодо транзиту сільськогосподарської продукції, щоб контролювати ситуацію. Український міністр оголосив, що на наступній зустрічі зі своїм польським колегою 7 травня сторони обговорять умови співпраці влітку.

Торговельні суперечки між Києвом та європейськими сусідами вплинули на зростання економіки України та бюджетні надходження, вважають в МВФ.

Європейський союз лібералізував торгівлю з Україною і значно полегшив доступ для українських товарів на свій ринок після початку повномасштабного вторгнення. В березні ЄС подовжив дію сприятливого режиму торгівлі для українських товарів до червня 2025 року.

Рішення Європи відкрити ринок для України було особливо важливим на тлі блокувань Росією Чорного моря на початку повномасштабної війни, каже директор Європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Альфред Кеммер.

"Європейці відкрили свої кордони, що було особливо корисно, коли експортний коридор через Чорне море було заблоковано. Зараз цей коридор здебільшого відкрився, однак є питання на кордоні. Гадаю, рішення для них було знайдено", - заявив Кеммер в інтерв'ю журналістці Української служби Голосу Америки Оксані Бедратенко раніше цього місяця.

Торговельні обмеження з боку сусідів не минули безболісно для України, каже посадовець.

"Ці обмеження вплинули на урядування в Україні, зменшило податкові надходження наприкінці минулого року та на початку цього року і вплинуло на зростання економіки, тому це точно не минуло безболісно, але загалом це залишається каналом експорту для України", - каже Кеммер.

Торгівля з Європою - важливий фактор відновлення української економіки. А для повоєнного відновлення важливо, щоб ті українці, які зараз перебувають в Європі, повернулись, каже Кеммер. Українці здобувають важливі навички в Європі, які стануть необхідними для відновлення України, каже він.

"Мета уряду - забезпечити повернення українців є важливою", - каже Кеммер. - "В Європі українські біженці здобувають досвід, навички, яких вони б не отримали в Україні, тому цей зв'язок з Європою буде сильною стороною, коли вони повернуться. Це може бути великим позитивом для України, але важливо, щоб вони повернулись".

За даними ООН, в Європі зареєстровано майже 6 мільйонів біженців з України.

В статті використано матеріалі Reuters.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG